spravy.sk spravy.sk

Brankársky zákrok kola: Šípoš, Iliev alebo Vorel?
zdroj: Róbert Fritz; Marián Bazala

Brankársky zákrok kola: Šípoš, Iliev alebo Vorel?

Ani po 12. kole Fortuna ligy vám nezostaneme nič dlžní. Po najkrajších góloch vám tentoraz prinášame výber troch najkrajších brankárskych zákrokov z pohľadu nášho experta Martina Černáčka.

Nitra síce opäť prehrala a inkasovala dva góly, no jej brankár Dávid Šípoš sa zaskvel viacerými bravúrnymi zákrokmi. V 83. minúte udržal svoj tím v hre o body. „Šípoš sa v našej ankete objavuje pravidelne a aj v ostatnom kole ukázal svoje majstrovstvo, keď po rýchlej akcii Ružomberčanov a zaváhaní svojho obrancu hádzanárskym spôsobom vychytal mladého Bobčeka. Ten síce mieril dobre, nad jeho ľavé plece, ale Dávid reflexívnym pohybom ruky loptu vytlačil mimo brány,“ okomentoval krásny futbalový moment Martin Černáček.

Výrazný podpis mal na víťazstve Serede nad Trnavou brankár Dejan Iliev, ktorý chytil penaltu Mitreovi, no na pozore sa musel mať aj v 16. minúte pri veľkej šanci Sobczyka. „Iliev predviedol v stretnutí niekoľko naozaj bravúrnych zákrokov, o jeho dobrej forme svedčí i zlikvidovaný pokutový kop Mitreu. Osobne ma však ešte viac zaujal jeho inštinktívny zákrok po strele Sobczyka z bezprostrednej blízkosti, keď roztiahol svoje dlhé ruky a zabránil istému gólu,“ vyzdvihol expert ProFutbal.sk.

Dôležité víťazstvo zaznamenala aj Senica v Žiline, kde zdolala Trenčín. Záhoráci síce inkasovali dva góly, no strelili ich tri. Za plný bodový zisk môžu vo veľkej miere ďakovať i svojmu gólmanovi Vojtěchovi Vorelovi, ktorý sa blysol hneď v úvode duelu. „Skvelý zákrok Vorela už v piatej minúte stretnutia po prudkej a prekvapivej strele van Kessela. Domáci hráč sa aj so šťastím dostal k lopte, vypálil, no na jeho smolu stál v bráne pozorný český gólman, ktorý mrštným zákrokom loptu vyrazil,“ opísal zákrok 23-ročného rodáka z Prahy Černáček.

Ktorý brankársky zákrok sa v 12. kole páčil najviac vám? Dajte nám o tom vedieť v diskusii alebo pod videom na našom Facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia