spravy.sk spravy.sk

Tréner Vladimír Weiss príde povzbudiť Slovan v Európskej lige, avizuje návrat syna z Kataru
zdroj: TASR

Tréner Vladimír Weiss príde povzbudiť Slovan v Európskej lige, avizuje návrat syna z Kataru

Jeden z najúspešnejších slovenských trénerov v histórii Vladimír Weiss starší sa už niekoľko dní zdržuje v hlavnom meste a chýbať nebude ani na štvrtkovom zápase Európskej ligy proti anglickému Wolverhamptonu Wanderers. Naznačil, že by si v budúcnosti vedel predstaviť viesť Slovan, spolu so svojim synom, ktorý aktuálne pôsobí v exotickom Katare.

Do tretieho zápasu v skupine bude Slovan vstupovať ako nečakaný líder skupiny. Po domácom víťazstve nad tureckým Besiktasom (4:2) a remíze v portugalskej Brage (2:2) čaká slovenského majstra na Tehelnom poli tím z tretieho koša, no zároveň súper, ktorý má možno najväčší cveng. „Slovan teraz čaká pravdepodobne najťažší súper z pohľadu kvality. Sledujem Wolverhampton v anglickej lige a aj keď nezačali dobre, mali teraz sériu výborných výsledkov. Disponujú skvelým mužstvom s rozumným trénerom,“ predstavil súpera Vladimír Weiss starší, ktorý ale dodáva, že slovenský celok zďaleka nie je bez šance. „V Európskej lige si počína nad očakávania, vedie skupinu a želám mu všetko dobré. Pracoval som v klube, s trénerom či s ľuďmi z vedenia mám kamarátske vzťahy. Prídem Slovan určite povzbudiť, verím vo výbornú kulisu a dobrý výsledok. Víťazstvo by pomohlo k postupu zo skupiny, čo by bolo fantastické.

Vladimír Weiss (Gruzínsko)
Weiss pôsobil na lavičke Gruzínska vedno s Jozefom Kontírom, po prvom roku do tohto leta spolupracoval aj s Borisom Kitkom. (TASR)

Weiss viedol Slovan od augusta 2011 presne jeden rok, odvtedy prišlo o prácu desať trénerov a číslom jedenásť sa stal Ján Kozák mladší, práve niekdajší Weissov zverenec z európsky úspešnej Artmedie Petržalka. Myslím si, že tréner Kozák, mladý Jany, zvolí dobrú taktiku. Bol môj zverenec a, samozrejme, že mu držím palce. Wolverhampton má kvalitného brankára a ak nedostanete na City gól (Wolves vyhrali začiatkom októbra na štadióne Manchestru City 2:0 - pozn. red.), je to jasným dôkazom, že ovládate svoj systém a skvele bránite. Teraz si však myslím, že prídu hrať iba na víťazstvo, pričom Slovan má vpredu svoju kvalitu a môže prekvapiť. Verím, že gól dá, bude dobre brániť a uhrá zaujímavý výsledok,“ doplnil skúsený odborník pre youtube kanál Slovana v relácii Názor experta.

Vladimír Weiss a Lukáš Pauschek
Weiss viedol Slovan v skupine Európskej ligy v sezóne 2011/12. Na snímke aj obranca Lukáš Pauschek, aktuálne hráč béčka Slovana. (foto: TASR)

Päťdesiatpäťročný kormidelník pred Slovanom viedol slovenskú reprezentáciu, ruský Saturn moskovská oblasť a preslávil sa najmä na lavičke Petržalky. Neskôr strávil tri roky v kazašskom Kairate Almaty a od marca 2016 sedí na lavičke gruzínskej reprezentácie. Tam mu v decembri končí zmluva, hoci v nej má opciu na marcovú baráž kvalifikácie. „Vo futbale neviete ani to, čo bude zajtra, ale na 99 % v Gruzínsku skončím. Štyri roky je dlhá doba a mne už chýba každodenný trénerský život. Chcem sa vrátiť na klubovú úroveň. Ďakujem za šancu, ktorú mi gruzínsky futbal doprial a ja dúfam, že som mu so svojím trénerským štábom tiež niečo dal a rozídeme sa v dobrom,“ poznamenal tréner, ktorý sa po odchode Martina Ševelu tiež spájal s bratislavským klubom.

Vladimír Weiss
Weiss sa radí medzi najúspešnejších a najuznávanejších trénerov na slovenskej scéne. (foto: TASR)

Hoci pozícia Jána Kozáka mladšieho je aktuálne silná a zároveň získal nemalý európsky kredit, nie je vylúčené, že by sa v budúcnosti opäť objavil aj na lavičke najúspešnejšieho slovenského klubu Vladimír Weiss, ktorý priznáva priateľské kontakty s vedením klubu. Zaujímavé by bolo aj spojenie s jeho synom, ktorý aktuálne pôsobí v katarskom tíme Al Gharafa, v úvode novej sezóny ale nefiguruje na súpiske. Vladimu končí zmluva a pravdepodobne v zime alebo v lete v Katare skončí. Aj keď je možné, že v krajine zostane, on aj rodina sú tam relatívne spokojní, tak v prípade návratu na Slovensko by išiel len do Slovana. Ak bude mať klub záujem, Vlado bude mať už v novembri tridsať rokov a chcel by ukončiť kariéru v belasom drese. Je to aj na ňom. Ja mu želám, len aby bol zdravý, šťastný a aby hral futbal,“ zakončil tréner Weiss.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia