spravy.sk spravy.sk

Chuligáni Olympiakosu vyčíňali v juniorskej Lige majstrov: útok na hráčov i fanúšikov
zdroj: twitter.com/TheSunFootball

Chuligáni Olympiakosu vyčíňali v juniorskej Lige majstrov: útok na hráčov i fanúšikov

Zápas juniorskej Ligy majstrov medzi klubmi Olympiakos Pireus a Bayern Mníchov poznačili veľké výtržnosti. Približne osemdesiat chuligánov v motocyklových helmách vyzbrojených bejzbalovými pálkami vtrhlo za stavu 4:0 pre hostí na hraciu plochu. Rozhodca musel duel na tréningovom štadióne Olympiakosu v 81. minúte prerušiť.

"Výtržníci napadli hráčov a asi dvadsiatku priaznivcov Bayernu na tribúne. Na fotografiách je vidieť, ako zdravotný personál ošetruje zakrvavených fanúšikov. Výtržníci, ktorí do sektora hostí, kde sa údajne nachádzali aj ženy a deti, odpálili pyrotechniku, sa snažili ukoristiť vlajky a transparenty," napísal internetový portál welt.de. Agentúra AFP neskôr informovala, že zranenia utrpelo šesť priaznivcov Bayernu, z ktorých dvaja skončili v nemocnici, a jeden príslušník gréckej bezpečnostnej služby. Polícia bola na štadióne v malom počte a nepodarilo sa jej predísť útoku ani nikoho zadržať.

Grécky klub sa už za incident vo vyhlásení ospravedlnil. "Veľmi ma to mrzí. Je to najhorší deň, odkedy som vo futbale," reagoval tréner Dimitris Mavrogenidis. Bývalý francúzsky reprezentant Christian Karembeau, ktorý v Pireu pôsobí ako poradca, označil incident za "akt terorizmu."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia