spravy.sk spravy.sk

Gól kola: Dokonalý priamy kop, tímová akcia alebo rana spoza šestnástky
zdroj: Róbert Fritz; Lukáš Urbašík; dac1904.sk

Gól kola: Dokonalý priamy kop, tímová akcia alebo rana spoza šestnástky

Už sme si zvykli, že vo Fortuna lige padajú pekné góly. Výnimkou nebolo ani víkendové 12. kolo. V tom sa strelecky presadil každý jeden tím, dokopy padlo až devätnásť gólov a nášmu expertovi Martinovi Černáčkovi dalo zabrať, aby vybral tie tri naj.

Kapitán Spartaka Trnava Bogdan Mitrea bol síce smoliarom sobotňajšieho zápasu proti Seredi, keď zapríčinil prvý inkasovaný gól a nepremenil jedenástku, no práve on v 78. minúte parádnou trefou ešte vykresal pre „andelov“ iskierku nádeje. „Krásne kopnutý priamy kop trnavského kapitána, ktorý si na exekúciu veril i po nevydarenom prvom polčase. Mitrea dokonale vymietol šibenicu inak výborne chytajúceho Ilieva. Ten síce stál na tej istej strane, kde smerovala lopta, no na túto prudkú a presnú strelu nemal nárok,“ priblížil krásny futbalový moment Černáček. Trnava napriek tomu podľahla Seredi 1:2.

Nemenej pekný, hoci úplne odlišný gól strelil Marián Chobot z Nitry v zápase proti Ružomberku, a to po perfektnej kombinácii viacerých ofenzívnych hráčov „Corgoňov“. „Akcia ako z Ligy majstrov. Samuel Šefčík si prebral ťažkú a prudkú loptu, „zidanovkou“ sa elegantne uvoľnil a po krátkej a rýchlej narážačke s Ristovskim prihral Chobotovi, ktorý prudkou a presne mierenou krížnou strelou prekonal Macíka. Klobúk dolu,“ vyzdvihol moment zo 71. minúty Černáček. I v tomto prípade ale platilo, že Nitra prehrala s Liptákmi 1:2.

Tretí výstavný gól strelil v ostatnom fortunaligovom kole maďarský reprezentant v službách Dunajskej Stredy Máté Vida, ktorý v trinástej minúte otvoril skóre duelu proti Zlatým Moravciam (2:1). „Rýchla akcia domácich Vidovcov, Kristopher sa elegantne uvoľnil, prihral Mátému, ktorý si jedným dotykom loptu prebral ideálne do behu a druhým zakončil presne mierenou strelou, ktorá sa od žrde odrazila za chrbát brankára Pindrocha. Veľmi dôležité bolo krátke a rýchle prebratie lopty od Mátého Vidu, čomu nezabránili ani dvaja brániaci zlatomoravčania,“ dodal k tretiemu naj gólu kola expert ProFutbal.sk.

Ktorý zásah sa v 12. kole páčil najviac vám? Dajte nám o tom vedieť v diskusii alebo pod videom na našom Facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia