spravy.sk spravy.sk

Šamorín oznámil meno nového trénera
zdroj: stksamorin.sk

Šamorín oznámil meno nového trénera

Novým hlavným trénerom futbalistov druholigového FC ŠTK 1914 Šamorín sa v pondelok stal Ján Blaháč. Informovala o tom oficiálna stránka klubu. Štyridsaťsedemročný kormidelník na poste vystriedal Branislava Sokoliho, ktorého vedenie tímu prepustilo po piatkovej prehre 0:3 v Skalici.

Bývalý obranca a hráč federálnej ligy Blaháč pôsobil najmä ako tréner mládežníckych mužstiev. Okrem práce s mládežou však pracoval niekoľko sezón aj na seniorskej úrovni. Pôsobenie v ŠTK Šamorín je jeho prvé v rámci II. ligy dospelých.

"S o to väčšou motiváciou do klubu prichádzam. Čakajú nás tri jesenné kola, v ktorých urobíme maximum pre čo najvyšší bodový zisk a nastavenie tréningového procesu a prípravy hráčov, či po fyzickej, ale aj mentálnej stránke, aby sme absolvovali kvalitnú zimnú prípravu pred jarnou časťou ligy. Určite sa s celým realizačným tímom budeme snažiť o stabilizáciu herného kádra, skvalitnenie hry a najmä o bodové zisky, čo sa tímu v predošlých zápasoch nedarilo. Čaká nás tvrdá práca, ale sme pripravení odovzdať maximum pre to, aby klub udržal druholigovú príslušnosť," povedal Blaháč prostredníctvom oficiálneho webu ŠTK.

Štyridsaťsedemročný Sokoli pôsobil v uplynulých rokoch ako asistent trénera Zsolta Hornyáka v Luchu Vladivostok a Slovane Liberec. Na lavičku Šamorína zasadol v júni tohto roka. Pod jeho vedením vybojoval tím zo Žitného ostrova v úvodných 14 zápasoch sezóny iba dve výhry a tri remízy a v tabuľke II. ligy mu patrí s deviatimi bodmi predposledná 15. priečka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia