spravy.sk spravy.sk

Trenčín aj Senica snívajú o prvej šestke. Prví musia odstrániť chyby, druhí sa chcú udržať na vlne
zdroj: Róbert Fritz

Trenčín aj Senica snívajú o prvej šestke. Prví musia odstrániť chyby, druhí sa chcú udržať na vlne

Trenčania sa pred novou sezónou presťahovali na ligové duely z myjavských kopaníc pod Dubeň. Verili, že okrem, pre ich hru lepšieho povrchu a kvalitnejšieho zázemia a infraštruktúry žilinského štadióna, nájdu aj svoju, v minulej sezóne stratenú, víťaznú tvár. Zatiaľ však ostalo iba pri želaní. Naposledy ich totiž vytrestala „doma“ Senica.

Môj dom – môj hrad je pre Trenčanov neznámy pojem. Z tucta duelov odohrali polovicu doma a polovicu u súperov. Spolu nazbierali trinásť bodov, ale sedem doviezli z vonku. Matematika je ľahká, v domácom prostredí uhrali menej ako na trávnikoch súperov, pričom zvíťazili iba nad Dunajskou Stredou. V ostatných dueloch trikrát remizovali a dvakrát prehrali. Po poslednom kole sa prepadli v tabuľke zo siedmeho na deviate miesto, remízou v Žiline sa na nich o skóre dotiahli Michalovce. 

AS Trenčín hráči
Trenčania pred sezónou verili, že na umelej tráve v Žiline sa im bude dariť. Opak je však zatiaľ pravdou (foto: Peter Kapusta/AS Trenčín)

V útoku problém nie je, ten majú Trenčania štvrtý najlepší, v počte inkasovaných gólov sú však na tom opačne, štvrtí najhorší. Tím z Považia vyznáva útočnú filozofiu, útok je preň viac ako obrana. Lenže, už len pri pohľade na skóre je jasné, že Trenčanom to akosi nevychádza. Radi by sa prebojovali do prvej šestky, čo zatiaľ nevyzerá ako úplne nereálny cieľ, ale ak sa tam chcú dostať, musia bezpodmienečne začať víťaziť. Najmä doma. 

Zmeniť musia veľa

„Opakuje sa to každý zápas. Vpredu máme situácie, ktoré máme dohrať na najlepšie postaveného hráča, ale aj keď sa nám to podarí, o pár minút na to dostaneme gól. Niekedy naozaj nevyzeráme ako tím. Góly inkasujeme ľahko, dávame ich ťažko. Je to však o hre celého mužstva, nielen obrany, alebo útoku. Musíme hrať agresívnejšie v oboch šestnástkach,“ prezradil slovenský Argentínčan v drese AS David Depetris.

Nad inkasovanými gólmi krúti hlavou snáď po každom domácom zápase aj kapitán Trenčanov Peter Kleščík. „Je až neuveriteľné, aké góly dostávame, doslova z ničoho. Zráža nás to na kolená. Pred zápasom sme si hovorili, že musíme konečne zabrať naplno. Teraz prichádzajú totiž zápasy, ktoré rozhodnú o našom pôsobení v prvej alebo opäť iba v druhej šestke. Bohužiaľ, nezvládli sme hneď prvý z nich. Zmeniť musíme v našej hre veľa, byť trpezlivejší v ofenzíve a zodpovednejší v defenzíve. Góly sme dostali z každej situácie a každý jeden z nás si musí vstúpiť do svedomia a začať sám od seba, inak to nezlomíme a nenakopneme sa,“ ponúkol recept na lepšie výsledky skúsený stopér.

Roberto Dias a David Depetris
David Depetris vola po agresívnejšej hre v oboch šestnástkach (foto: Peter Kapusta/AS Trenčín)

Aj on čakal, že v Žiline sa bude jeho tímu dariť viac ako v myjavskom exile. „Očakávania sú jedna vec, ale podstatná je realita. Nesmieme riešiť trávnik, ale svoje výkony. Pokiaľ všetci v klube chceme byť v prvej šestke, musíme sa s tým viac popasovať,“ dodal Kleščík.

Nehrajú na záchranu

S dobrou formou si, naopak, potykali Seničania, ktorí po nevýraznom úvode sezóny nazbierali od polovice septembra k predošlým štyrom bodíkom ďalších desať a sú iba dva od prvej šestky. Síce slovenskému futbalu ich tím veľmi nepomáha, pretože opäť hrali bez jediného našinca, ale svojimi výkonmi začínajú vzbudzovať u súperov rešpekt. „Bol to do poslednej minúty napínavý súboj dvoch tímov, ktoré nie sú od seba ďaleko v tabuľke. Samozrejme, sme šťastní, že sme vyhrali a odchádzame s tromi bodmi. Boli sme tentoraz efektívni, máme ďalšie víťazstvo v rade. Čaká nás ťažký zápas so Sereďou, ktorý chceme zvládnuť. Máme peknú bodovú šnúru, ale chceme ju natiahnuť a vydržať na víťaznej vlne čo najdlhšie,“ prezradil český gólman Záhorákov Vojtěch Vorel.

Trenčín - Senica (Dias, Kleščík, Cvek)
Seničania vedení kapitánom Robertom Diasom (vľavo) sa postupne šplhajú v tabuľke nahor (foto: Peter Kapusta/AS Trenčín)

Senica štyri duely v rade neprehrala, verí si na prvú šestku? „Poviem to otvorene, je to náš cieľ. Nemám rád alibistický prístup, že sa chceme zachrániť. My sa tam chceme dostať. Myslím si, že hráčov na to máme kvalitných a keď z nich opadne tlak, ktorý sme mali, keď sme boli poslední, tak to bude dobré. Potvrdiť to však musíme v ďalšom zápase so Sereďou,“ dodal senický tréner Michal Ščasný.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia