spravy.sk spravy.sk

FOTO: Trebišov nepremieňa šance, má aj najhoršiu defenzívu. Korijkov: Bolo to fiasko
zdroj: Lukáš Urbašík

FOTO: Trebišov nepremieňa šance, má aj najhoršiu defenzívu. Korijkov: Bolo to fiasko

Najhorším mužstvom doterajšieho priebehu druhej ligy je aj naďalej Slavoj Trebišov, ktorý nevystúpil zo svojho tieňa a v sobotnom zápase podľahol podľa očakávania favorizovanej Banskej Bystrici. Východniari trpia na nepremieňanie šancí, okrem iného však majú aj najhoršiu obranu v súťaži.

Trebišov bol v sobotnom zápase proti prvej Banskej Bystrici outsiderom, no po víťazstve nad Komárnom si východniari verili aj v súboji proti najlepšiemu tímu ligy. „Verili sme si v súboji proti Banskej Bystrici, veď keď sa pozriete na výsledky našej súťaže, tak zistíte, že tu hrá v podstate každý s každým vyrovnane a posledný môže poraziť aj prvého. Keď máme loptu a hráme svoju hru, tak vieme dostať pod tlak aj silnejšieho súpera,“ povedal po zápase pre ProFutbal.sk kapitán Trebišova Ľubomír Korijkov.

Poslednému celku druhej ligy však cieľ nevyšiel, od Banskej Bystrice utŕžil debakel 0:4 a nepodarilo sa mu odlepiť od dna tabuľky. „Dnešný zápas hodnotím ako úplné fiasko. Nešťastne sme bránili, nezachytili sme začiatok zápasu, zle sme si preberali hráčov a hneď od prvých minút sme boli pod tlakom. Banská Bystrica to dokázala veľmi rýchlo využiť a potom sa to už ťažko doháňalo. Navyše sme dostali červenú kartu a hrať proti Banskej Bystrici o jedného hráča menej ja noazaj ťažké. Bolo vidieť, že majú skvele zvládnutú hru a cit pre loptu. U nás už dlhodobejšie absentuje premieňanie šancí, čo bolo vidieť aj v druhom polčase, kde sme nepremenili dve tutovky,“ zhodnotil trebišovský kapitán. 

Trebišov mal s hráčmi Banskej Bystrice veľké problémy (foto: Lukáš Urbašík)

Hostia z východného Slovenska si dokázali vypracovať hneď niekoľko gólových príležitostí, všetky však trestuhodne zahodili a väčšinu striel poslali vysoko nad bránu, alebo ich vychytal banskobystrický brankár Júlios Nôta. „Musíme zlepšiť premieňanie šancí, s tým máme obrovské problémy, dostávame sa do gólových príležitostí, ale nevieme to pretaviť na gól. Je možné, že tam už úraduje aj psychika, keď sa dlhodobo trápite v koncovke, tak je to už aj v hlavách hráčov. V poslednom zápase sme šance premenili a dúfali sme, že aj proti Bystrici to dokážeme,“ načrtol Korijkov hlavný problém Slavoja.

Tréner Trebišova Vladimír Rusnák po stretnutí vyzdvihol výkon domácich futbalistov a mužstvo spod Urpína označil za najlepšie v celej lige. „Gratulujem trénerovi Vargovi k víťazstvu, je vidieť, že majú naozaj výborné mužstvo. Dovolím si tvrdiť, že sú najkvalitnejším tímom v celej súťaži a právom sú na prvom mieste. Bystričania potvrdili, že majú aj individuality, ako sú Vaščák, Polievka, Dolný, ktorí vedia premeniť šance, vedia hrať jeden na jedného a potiahnuť mužstvo k lepšiemu výkonu,“ nešetril trebišovský tréner slovami chvály na adresu "vojakov".

Trebišov si dokázal vypracovať gólové príležitosti, gól však nestrelil (foto: Lukáš Urbašík)

Podľa slov trénera, Trebišovu chýba rozdielový hráč, ktorý by svojim výkonom dokázal strhnúť hru celého mužstva, a ktorý by dokázal premieňať gólové príležitosti. „My nechceme byť nikdy odovzdaným mužstvom, vždy sa snažíme hrať, no trpíme na premieňanie šancí. To je náš najväčší problém v celej jesennej časti a stále hľadáme toho rozdielového hráča. Aj dnes sme za bezgólového stavu na začiatku duelu nepremenili stopercentnú šancu do prázdnej brány. Pokiaľ nepremeníte svoje príležitosti proti takému mužstvu ako je Banská Bystrica, tak len ťažko môžete pomýšľať na dobrý výsledok,“ poukázal na Achillovu pätu svojho mužstva kormidelník Vladimír Rusnák.

Trebišov sa od začiatku sezóny pohybuje na chvoste druholigovej tabuľky, má jeden z najhorších útokov v lige a žiadne iné mužstvo neinkasovalo viac gólov (31). Futbalisti posledného tímu 2. ligy však hlavy nevešajú a podľa slov trénera budú bojovať až do konca. „Viac mužstiev sa pohybuje na chvoste tabuľky a má podobné problémy ako my. Kľúčové bude, aby sme v zostávajúcich zápasoch jesennej časti proti Dubnici, Petržalke a Košiciam získali doma čo najviac bodov a zostali v hre aj v jarnej časti,“ dodal na záver Rusnák.

Dukla Banská Bystrica - Slavoj Trebišov (19. októbra 2019) (34 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia