spravy.sk spravy.sk

Pohronie blízko bodu na Slovane, Radványi nelieta v oblakoch: Tabuľka neklame
zdroj: TASR

Pohronie blízko bodu na Slovane, Radványi nelieta v oblakoch: Tabuľka neklame

Prvý fortunaligový duel odohral nováčik z Pohronia práve s majstrovským Slovanom. Na svojej pôde prehral 1:3. Od prvého kola sa veľa vecí zmenilo, na lavičke belasých vymenil Radenkoviča tréner Ján Kozák, na druhej strane už nesedí Nemec, ani Rosinský s Urgelom, ale Mikuláš Radványi. Nováčik oproti tomuto duelu urobil šesť zmien v zostave, Slovan zmenil päť hráčov, vrátane strelcov všetkých troch gólov. Stretnutie malo podobný priebeh, akurát tesnejší výsledok - na Tehelnom poli svietilo po zápase skóre 2:1.

Zatiaľčo vtedy dvojgólový Andraž Šporar sa teraz šetril na štvrtkový duel Európskej ligy proti anglickému Wolverhamptonu, Aleksandar Čavrič nastúpil na záverečných desať minút po zranení členku zo zápasu s PAOK-om. Na ihrisku chýbal skoro dva mesiace. Bola to moja najdlhšia pauza od futbalu v kariére. Nemyslel som si, že to bude tak vážne. Cítim, že mám teraz trochu problém po kondičnej stránke, ale zápas od zápasu sa to bude zlepšovať. Proti Pohroniu som to až tak necítil, keďže som nastúpil iba na desať minút, ale celé stretnutie by som asi nezvládol,“ otvorene priznal po zápase chorvátsky útočník. Uzdravené duo Ratao – Čavrič pochválil aj tréner Kozák.

Slovan - Pohronie (Lukáš Tesák, kapitán Moha)
Pri absencii Božikova, Greifa či Šporara si zobral kapitánsku pásku premiérovo Moha. (foto: TASR)

„Je to dobrý pocit, keď sa vrátite a konečne môžete pomôcť mužstvu. Pamätám si prvý zápas proti Pohroniu, vtedy hrali trochu otvorenejšie. Zápas sme ale aj teraz kontrolovali a som rád, že sme zvíťazili,“ dodal Čavrič. Jeho spoluhráči mali síce celozápasovú prevahu, vyťažiť však dokázali len dva góly a pri skóre 2:1 visel až do posledného hvizdu otáznik nad tromi bodmi. Náročný duel mal za sebou aj brankár Michal Šulla, ktorý pri svojom prvom štarte na Tehelnom poli nebol prakticky v žiadnej permanencii. „Hodnotí sa mi dobre, keďže moja malá premiéra sa podarila. Ale nebolo to jednoduché, Pohronie bolo dobre organizované, no našou kvalitou sme to zlomili a zaslúžene sme vyhrali. Je super, že sme na čele a máme malý náskok pred Žilinou, ale zároveň máme pred sebou množstvo zápasov, ktoré ešte musíme zvládnuť, dodal Šulla.

Slovan - Pohronie (Mikuláš Radványi, Ján Kozák)
„Žiadny ligový zápas nie je ľahký, je to o trpezlivosti, presnosti, o nábehoch v šprinte a ďalších veciach. Zápas sme mali pod kontrolou a boli tam pekné akcie, možno sme mohli dať aj viac gólov, zároveň vznikli nejaké straty a nevynútené chyby, ale o tom si povieme. S víťazstvom sme spokojní,“ hodnotil zápas tréner Slovana Ján Kozák. (foto: skslovan.com)

Premiéru na lavičke nováčika zažil Mikuláš Radványi, už tretí hlavný tréner Pohronia v aktuálnej sezóne. Mužstvo bolo na dosah zlatého bodu, na Slovan však predsalen nestačilo. Po prvýkrát som svoje mužstvo videl v ostrom zápase a niektorí ma príjemne prekvapili. Zanechali sme tu sympatický dojem. V predchádzajúcich zápasoch, ktoré som si vzhliadol na videu, som nevidel agresivitu a nevidel som ju občas ani v tréningoch cez týždeň. Hráčov som preto v tomto smere nabádal, pretože som sa naozaj v stredu bál, aby sme nedostali na Slovane veľa gólov. Pracovali sme solídne v defenzíve a škoda, že hoci sme si vytvorili nejaké pološance alebo sme boli na ceste k nim, neboli sme dosť smelí. Musíme popracovať na sebavedomí i priamočiarosti pri prechodovej fáze, aby sme začali zbierať body,“ poznamenal po zápase nový kormidelník Pohronia.

Slovan - Pohronie (Ján Nosko, Jakub Sedláček)
Nový tréner sa po prvom tréningu bál debaklu, napokon bol blízko bodu. (foto: TASR)

Napriek tesnej prehre nelieta v oblakoch a od mužstva, ktoré figuruje s Nitrou suverénne na dne tabuľky, nečaká zázraky. My nemôžeme hrať so Slovanom otvorenú partiu. Vedeli sme, do čoho ideme a nemali sme veľké oči. Výsledok je pre nás dobrý a som rád hlavne za to, ako sa chlapci prezentovali. Tabuľka ale nikdy neklame,“ upozornil rodák z Dunajskej Stredy ktorý doteraz viedol treťoligové Gabčíkovo, na prvoligovej scéne Myjavu na jeseň 2016, kým sa z ligy neodhlásila. „Som rád, že som sa do ligy vrátil. Mojim prvoradým cieľom teraz bude záchrana Pohronia v tejto lige. Ďalšie zápasy ukážu, či je tento cieľ reálny. Pokiaľ na to bude priestor, mužstvo musíme v zime vhodne doplniť a hoci aj potom budeme stále hrať o záchranu, s väčšou kvalitou smerom dopredu prídu zápasy, v ktorých budeme bodovať naplno, zakončil Radványi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia