spravy.sk spravy.sk

Ibrahimoviča uchvátil taliansky gigant, zvažuje návrat do Serie A: Stále som rozdielový
zdroj: TASR/AP

Ibrahimoviča uchvátil taliansky gigant, zvažuje návrat do Serie A: Stále som rozdielový

Švédskemu kanonierovi Zlatanovi Ibrahimovičovi vyprší zmluva v LA Galaxy už na konci tohto roka, čo vyvoláva množstvo otáznikov. Podľa najnovších špekulácií by sa dokonca mohol vrátiť do talianskej Serie A.

Tridsaťosemročný Ibrahimovič má v aktuálnej sezóne skvelú formu. Skúsený ostrostrelec v MLS naďalej hviezdi, keď v 29 zápasoch zaznamenal 30 gólov. Niekdajší hráč milánskeho AC, Interu či Juventusu podľa vlastných slov ešte nepomýšľa na futbalový dôchodok, v otázke svojej budúcnosti však stále nemá jasno.

Ako informuje portál goal.com, najnovšie sa meno švédskeho útočníka spája s talianskym Neapolom. Ibrahimoviča podľa vlastných slov nadchla myšlienka, že by ho priviedol k prvému, dlho očakávanému titulu od roku 1990 a napodobnil tak legendárneho Argentínčana Diega Maradonu.

„Moja zmluva vyprší v decembri, no nemyslím na to. Všetko musím prehodnotiť v pokoji, so svojou rodinou,“
povedal Ibrahimovič v rozhovore pre Gazzetta dello Sport.

zdroj: twitter.com

„Musím nájsť niečo výnimočné. Niečo, čo ma nadchne a udrží vo mne oheň. Bez ohľadu na to, aký tím to bude, chcem bojovať, ako to len pôjde. Ak by som sa mal vrátiť späť do Talianska, rád by som získal Scudetto,“ pokračuje hviezdny útočník, no zároveň prizvukuje: „Nehľadám tých, ktorí ma chcú len preto, že som Ibrahimovič. Nie som zviera v ZOO, na ktoré sa ľudia prídu pozrieť. Stále môžem urobiť rozdiel.“

Na otázku o možnom príchode na Stadio San Paolo dodal: „Páčil sa mi dokument o Maradonovi, nikto nie je ako on. Bolo by fantastické zopakovať to, čo urobil Diego. Nehovorím, že tam pôjdem, to závisí od viacerých faktorov, no Neapol vo mne vyvoláva nadšenie, skutočný entuziazmus. Je tam aj skvelý tréner Carlo Ancelotti. So mnou by bolo San Paolo plné každú nedeľu.“

Aj napriek tomu, že na hviezdneho Švéda Neapol naozaj zapôsobil, očakáva, že v tejto sezóne ovládne taliansku ligu opäť Juventus. „Juve zostáva najväčším favoritom, Inter rastie. Neapol potrebuje niečo viac, ostatní sú pozadu,“ zakončil Ibrahimovič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia