spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka: Šéftréner mládeže Slovana má zastavenú činnosť, kluby platili za fanúšikov
zdroj: Lukáš Urbašík

Disciplinárka: Šéftréner mládeže Slovana má zastavenú činnosť, kluby platili za fanúšikov

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zasadala aj počas reprezentačnej prestávky vo Fortuna lige a opäť udeľovala tresty klubom či jednotlivcom.

Keďže počas posledných dvoch týždňoch sa na Slovenskej profiscéne nehral ani ligový, ani pohárový zápas, disciplinárna komisia schvaľovala individuálne tresty len pre hráčov v nižších vekových kategóriách. Nechýba medzi nimi ani šéftréner mládeže a dorastu Slovana a zároveň tréner devätnástky Vladimír Gála, ktorý bol vylúčený za hrubú urážku rozhodcu a disciplinárna komisia mu udelila trest pozastavenia výkonu akejkoľvek funkcie na tri týždne.

Tresty dostávali aj kluby za nešportové správanie divákov. Pykala Banská Bystrica, ktorá sa pri rozlúčke so Štiavničkami previnila tým, že fanúšikom umožnila vniesť a použiť pyrotechniku, začo zaplatí zväzu 500 eur. Petržalka za podobné previnenie v nasledujúcom kole dostala pokarhanie. Trestu sa nevyhol ani Liptovský Mikuláš, za hrubé urážky rozhodcu vo VIP priestoroch štadióna počas stretnutia 10. kola dostal finančnú pokutu vo výške 200 eur, disciplinárka zároveň žiada odbornú komisiu o písomné stanovisko k neuvedeniu údajov, ktoré sú podstatné pre disciplinárne konanie z daného stretnutia.

Naďalej platia aj tresty, ktoré fortunaligistom udelila disciplinárna komisia pred týždňom. Na základe neho si najbližší víkend nezahrá pravý bek FK Pohronie Yusuf Nasri Mainge, mužstvu bude chýbať v prestížnom stretnutí proti bratislavskému Slovanu na Tehelnom poli.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia