spravy.sk spravy.sk

UEFA potrestala Slaviu, pykať budú aj Liverpool či Manchester City
zdroj: twitter.com/SK Slavia Praha

UEFA potrestala Slaviu, pykať budú aj Liverpool či Manchester City

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala klub Slavia Praha pokutou vo výške 668.000 českých korún (26.000 eur) za nezvládnutú usporiadateľskú službu v zápase Ligy majstrov s Borussiou Dortmund. Nemecký klub musí zaplatiť za výtržnosti jeho fanúšikov 29.785 eur.

"Podľa disciplinárky niektorí priaznivci Dortmundu v zápase druhého kola F-skupiny hranom 2. októbra hádzali predmety, zapaľovali pyrotechniku a ničili zariadenie štadióna. Domácim vyčítali aj zablokované schodiská," informuje internetový portál denik.cz.

Borussia, ktorá zvíťazila v Prahe 2:0, musí tiež do 30 dní kontaktovať Slaviu a uhradiť škody napáchané fanúšikmi Dortmundu.

Disciplinárka Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala anglické futbalové kluby FC Liverpool a Manchester City za incidenty v Lige majstrov.

"Liverpool dostal pokutu 10.000 eur za to, že po skončení zápasu so Salzburgom vbehli jeho fanúšikovia na hraciu plochu. Manchester City musí zaplatiť 15.750 eur za hádzanie predmetov na ihrisko v stretnutí so Záhrebom," informuje agentúra AFP.

Do vrecka musí siahnuť aj škótsky majster Celtic Glasgow. Dvanásťtisíc eur zaplatí za zapaľovanie pyrotechniky v stretnutí Európskej ligy UEFA z Klužom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia