spravy.sk spravy.sk

Na Slovan - Braga prednostne diváci Fortuna ligy, pred fanúšikov natiahnu sieť
zdroj: TASR

Na Slovan - Braga prednostne diváci Fortuna ligy, pred fanúšikov natiahnu sieť

Slovenský majster ŠK Slovan Bratislava predstavil v stredu iniciatívu Spolu sme Slovan. Jej snaha je motivovať čo najviac ľudí, aby okrem zápasu Európskej ligy so Sportingom Braga podporili klub aj návštevou na zápasoch Fortuna ligy. Zároveň sa snaží predísť ďalšiemu nešportovému správaniu svojich fanúšikov, pre ktoré odohral alebo odohrá minimálne tri zápasy s prázdnymi tribúnami.

Keďže Európska futbalová únia (UEFA) uzavrela pre správanie sa fanúšikov dva z troch zápasov skupinovej fázy Európskej ligy, jediným otvoreným duelom pre verejnosť bude ten posledný. Belasí vyzvú portugalský celok Sporting Braga 12. decembra, predaj vstupeniek spúšťa už budúci týždeň. Predkupné právo budú mať majitelia permanentiek a tiež vlastníci balíčka, v ktorom je okrem európskeho zápasu aj vstup na fortunaligové stretnutia s Pohroním, Senicou a Sereďou. „Najbližšie domáce zápasy v lige sú možno menej atraktívne, no naši hráči si zaslúžia podporu od fanúšikov v podobe návštevy,“ priblížil myšlienku marketingový manažér Tomáš Straka.

Fanúšikov pozval na Tehelné pole za kabínu aj kapitán Vasil Božikov: „Máme najviac priaznivcov na Slovensku. Keď sú fanúšikovia a hráči za jedno, môžeme byť úspešní.“ Na sociálnych sieťach sa k výzve pripojil špeciálne v slovenčine aj jeho stopérsky kolega Myenty Abena. Klub naďalej pozýva na domáci zápas Európskej ligy s anglickým Wolverhamptonom deti základných škôl a futbalových klubov do 14 rokov, pričom už dnes je prihlásených približne 16-tisíc záujemcov.

„Je pre nás veľkým sklamaním, že sme dostali trest odohrať dva zápasy v Európskej lige a jeden vo Fortuna lige bez divákov, no musíme sa s tým vyrovnať,“ komentoval Straka tresty riadiacich organizácií voči bratislavskému klubu, Slovan kvôli nim prišiel o viac ako dva milióny eur. Predstavitelia klubu by privítali, keby sa už neopakovali udalosti zo zápasu s Trnavou, ktoré podľa nich kazia reputáciu klubu. Sprísňujú preto bezpečnostné opatrenia, v sektore C bude navyše nainštalovaná ochranná sieť. „Odmietame kolektívnu vinu. Budeme tvrdo postihovať jednotlivcov. Fanúšikovia, ktorí prekročili bariéru a napadli hráča Trnavy v ligovom zápase, dostali doživotný zákaz vstupu. Spoločnou komunikáciou s fanúšikmi chceme dospieť ku stavu, že sa podobné udalosti nebudú stávať,“ uzavrel člen vedenia klubu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia