spravy.sk spravy.sk

Bulharská polícia zatkla štyroch fanúšikov
zdroj: TASR/AP

Bulharská polícia zatkla štyroch fanúšikov

Bulharská polícia zatkla štyroch futbalových fanúšikov po rasistických prejavoch v zápase kvalifikácie EURO 2020 s Anglickom.

Títo muži sú podozriví z výtržností, ktoré sa udiali v pondelok na štadióne v Sofii a pre ktoré musel rozhodca dvakrát prerušiť zápas. Angličania vyhrali jednoznačne 6:0 a priblížili sa k postupu na záverečný turnaj. Bulharská polícia informovala, že vyšetrovanie bude pokračovať aj v ďalších dňoch.

Európska futbalová únia (UEFA) už otvorila disciplinárne konanie proti Bulharsku za incidenty počas pondelkového zápasu. Fanúšikovia v Sofii sa prezentovali hrubým rasistickým správaním. Okrem opičích zvukov vyrukovali s nacistickými pozdravmi aj pyrotechnikou. Rozhodca Ivan Bebek z Chorvátska musel dvakrát prerušiť stretnutie.

V dôsledku neprístojností a hanebného debaklu 0:6 v utorok odstúpil prezident Bulharského futbalového zväzu (BFS) Borislav Michajlov. V ten istý deň bulharská polícia vykonala raziu v priestoroch zväzu. Podľa agentúry SID ju vykonali jednotky na boj proti organizovanému zločinu a finančná správa. Miestne médiá informovali, že prehliadka priestorov súvisela s niekoľkomesačným vyšetrovaním korupcie v rozhodcovskej komisii.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia