spravy.sk spravy.sk

Strelec má zlomenú nohu, na jeseň si už nezahrá
zdroj: futbalnet.tv

Strelec má zlomenú nohu, na jeseň si už nezahrá

Predčasne a veľmi smolne sa skončil utorňajší zápas slovenskej reprezentácie do 21 rokov pre talentovaného útočníka Dávida Strelca. Kmeňový hráč bratislavského Slovana strelil náš jediný gól v prvom polčase, v tom druhom však ihrisko opustil už po šiestich minútach.

Už keď Dávid Strelec krívajúc opúštal trávnik, vyzeralo byť zle-nedobre. Mladý zakončovateľ po jednom zo súbojov zle dostúpil a utrpel zlomeninu holennej kosti na ľavej nohe. Bezprostredne po zápase, ktorý zverenci trénera Adriána Guľu prehrali 3:5, ešte odchovanec „belasých“ netušil, aké vážne je jeho zranenie. 

„Ako som skákal do jedného zo súbojov, dopadal som akoby na päty. Myslel som si, že mi praskol chránič, ale potom ma to bolelo o niečo viac. Ruplo mi aj v členku. Nevedel som presne, čo sa deje, musel som ísť dole. Hneď v stredu začnem s rehabilitáciou, aby som bol čo najskôr v plnej záťaži,“ povedal bezprostredne po stretnutí Strelec pre futbalsfz.sk.

Žiaľ, jeho želanie sa nenaplní, nohu mu totiž už „zdobí“ sadra. „Röntgenové vyšetrenie ukázalo, že Dávid má zlomeninu dolnej časti ľavej holennej kosti v oblasti vnútorného členka. Predpokladaná doba liečby je dva mesiace. Teraz budú mať ďalšie slovo pri stanovení liečby kluboví doktori,“ priblížil lekár národného tímu František Rigo.

Isté tak je, že 18-ročný Dávid Strelec nebude slovenskej reprezentácii do 21 rokov k dispozícii v novembrovom kvalifikačnom súboji proti Gruzínsku a na jeseň sa už nepredstaví ani vo farbách bratislavského Slovana, ktorý okrem Fortuna ligy bojuje i v skupinovej fáze Európskej ligy a v Slovnaft Cup-e.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia