spravy.sk spravy.sk

Alexander-Arnold z Liverpoolu v Guinnessovej knihe rekordov
zdroj: Guiness World Records

Alexander-Arnold z Liverpoolu v Guinnessovej knihe rekordov

Začiatkom októbra oslávil ešte len 21. narodeniny, no jeho meno už svieti v Guinnessovej knihe rekordov. Pravý bek Liverpoolu Trent John Alexander-Arnold sa postaral o unikátny zápis. Z pozície obrancu v minulom ročníku Premier League prihral spoluhráčom na dvanásť gólov. Niečo podobné sa v minulosti ešte nikomu nepodarilo.

Vďaka dvanástim asistenciám v jednej sezóne Alexander-Arnold prekonal doterajší rekord dvojice hráčov Evertonu Andyho Hinchcliffa a Leightona Bainesa. Hoci z individuálneho hľadiska vyšiel ostatný ročník talentovanému anglickému reprezentantovi na výbornú, tvrdí, že bez spoluhráčov by podobný rekord nezaznamenal.

„Je to pre mňa česť. Vždy sa snažím podporovať ofenzívu a pomôcť tímu vytvárať si čo najviac príležitostí na skórovanie. V prvom rade však musím chalanom poďakovať, že moje asistencie zužitkovali, veď futbal je predsa tímová hra a bez spoluhráčov by som tento rekord nedosiahol,“ povedal Alexander-Arnold pre The Mirror a dodal, že rekordný zápis si nesmier váži: „Je to neuveriteľný moment pre mňa a moju rodinu. Dúfam, že tento rekord zostane niekoľko rokov neprekonaný.“

Odchovanec „The Reds“ následne vyzdvihol dvojicu hráčov, ktorí mu podľa jeho slov s rekordným zápisom pomohli najviac. Ide o ľavého beka Andyho Robertsona, ktorý ukončil sezónu s takisto fantastickými jedenástimi asistenciami, a stopéra Virgila van Dijka, vďaka ktorému môžu mladé pušky na krajoch obrany podnikať ofenzívne výlety.

Trent Alexander-Arnold radosť
Trent Alexander-Arnold sa v mladom veku dostal do Guinnessovej knihy rekordov (TASR/AP)

„Andy si asi myslel, že to už vyhrá,“ okomentoval s úsmevom na tvári interný súboj krajných bekov Alexander-Arnold a ďalej dodal: „V závere sezóny sme mali obaja výbornú formu, prihrávali sme na góly a pomáhali sme tímu víťaziť. Samozrejme, nešlo by to bez Virgila, ktorý je najlepší futbalista, s akým som kedy hral. Ťažíme z toho, že vieme, že našimi chrbtami je hráč ako Virgil. Dodáva nám istotu.“

Talentovaný pravý bek je vo forme aj v úvode nového ročníka. Liverpool vyhral všetkých osem doterajších zápasov a vyhrieva sa na čele Premier League, Alexander-Arnold zatiaľ zaznamenal dve asistencie. 

Rodák z mesta Beatles nie je jediným futbalistom, ktorého meno sa ocitlo v novej edícii Guinnessovej knihy rekordov. Zapísaní sú v nej i Kylian Mbappé (najmladší hráč histórie nominovaný na Ballon d’Or) a Joao Félix (najmladší hráč, ktorý strelil hetrik v Európskej lige). V knihe rekordov opätovne nechýba ani Lionel Messi, tentoraz za najviac strelených gólov v španielskej La Lige.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia