spravy.sk spravy.sk

Prihlásil sa vtedy, keď nemal. Casemiro je záložník vďaka lišiackemu klamstvu
zdroj: TASR/AP

Prihlásil sa vtedy, keď nemal. Casemiro je záložník vďaka lišiackemu klamstvu

Brazílčan Casemiro patrí, bez pochýb, medzi najlepších defenzívnych stredopoliarov súčasnosti. Málokto však vie, že Juhoameričan zastával vo svojich futbalových začiatkoch úplne inú pozíciu. Odchovanec klubu FC Sao Paulo a hviezdny hráč Realu Madrid sa do jedného z najslávnejších brazílskych tímov dostal tak, že klamal. Odhalil to v najnovšom rozhovore pre Movistar+.

"Keď som prvý raz prišiel do Sao Paula, mal som 11 či 12 rokov. Spolu so mnou tam bolo 300 ďalších detí. Klub mal v pláne vybrať ich do svojich štruktúr 50," spomína dnes už 27-ročný reprezentant Selecaa. Ako dieťa bol sprvu útočník. Nádejných zakončovateľov však bolo viac než dosť a Casemiro sa chcel uistiť, že si ho červeno-čierni vyberú do svojich štruktúr. "Hral som vpredu, lebo som mal dobrú fyzičku. Pamätám si, ako tréner vyzval brankárov, aby sa prihlásili a hore boli tri ruky. Následne sa opýtal, kto je útočník a prihlásilo sa 50 detí. Moja ruka ostala dole," pokračuje "kanárik".

Konkurencia bola príliš veľká. Preto svoju príležitosť využil v úplne inom momente. "Kouč pokračoval a pýtal sa, kto hrá na poste 'desiatky' a znovu sa prihlásilo 50 detí. Následne zaznela otázka: 'Kto je defenzívny záložník?' Prihlásilo sa len osem detí a ja som bol medzi nimi. Ostatní síce trvali na tom, že som sa narodil ako útočník, ja som ale trval na svojom. Tak začal príbeh pozície, na ktorej pôsobím dodnes," smial sa Casemiro. Zrejme to bol osud. Brazílčan už roky rokúce prejavuje nesmiernu kvalitu na tejto pozícii a prezentuje sa okrem kvalitnej čiernej roboty najmä skvelými strelami z diaľky. Svoj inštinkt útočníka preto nestratil.

Od roku 2014 je hráčom Realu Madrid, s ktorým stihol štyrikrát vyhrať Ligu majstrov a k tomu pridal aj triumf z vlasťou na Copa América 2019. "Keď idem po lopte, som nesmierne agresívny. Nezáleží mi na tom, či sa hrá prvá alebo posledná minúta zápasu. Idem po lopte, ako by to bola moja posledná šanca," zakončil neúnavný bojovník Casemiro.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia