spravy.sk spravy.sk

Olejník skončil na lavičke Komárna, mužstvu chýbajú skúsenosti
zdroj: KFC Komárno

Olejník skončil na lavičke Komárna, mužstvu chýbajú skúsenosti

Hlavný tréner druholigového KFC Komárno Jozef Olejník v utorok abdikoval na svoju pozíciu.

Celok z Komárna začal aktuálnu sezónu vo veľkom štýle a v úvodných piatich kolách zdolal Šamorín, béčko Slovana i do minulej sezóny prvoligovú Podbrezovú. Následne však prišiel zlom a aktuálne ťahá sériu ôsmich zápasov bez víťazstva, cez víkend padol na pôde posledného Trebišova (1:3). „Áno, v klube som k dnešnému dňu skončil, išlo o moje rozhodnutie. Mužstvo potrebuje nový impulz, aby sa zlepšila hra a výsledky. Zvážil som aktuálnu situáciu a to, čo som už klubu odovzdal, zanalyzoval som si posledné zápasy a dospel som k názoru, že jediná cesta, ako mužstvo nakopnúť do posledných štyroch jesenných kôl, je moje odstúpenie,“ povedal pre portál ProFutbal.sk Jozef Olejník.

Klub z južného Slovenska sa prepadol už na 13. miesto v šestnásťčlennej tabuľke 2. ligy, po víkendovej prehre ho od poslednej priečky delí len šesť bodov. Tím inkasoval v doterajších trinástich stretnutiach 23 gólov, horšie sú na tom len posledný Trebišov (27) a predposledný Šamorín (26). „Náš tím tvoria mladí, ale perspektívni chlapci, ktorí vedia hrať futbal. Podľa môjho osobného názoru mužstvo potrebuje nutne pár skúsených hráčov, ktorí by vedeli spoluhráčov usmerniť a od koho by sa chlapci mohli učiť. V neposlednom rade nás zradila defenzívna činnosť, keďže vo veľa zápasoch sme vyhrávali, no úplne detinskými chybami sme prišli o zápasy a body,“ vysvetlil negatívnu šnúru výsledkov a nečakaný prepad v tabuľke.

Podľa informácií portálu ProFutbal.sk sa už o služby štyridsaťpäťročného kormidelníka zaujíma viacero mužstiev, vrátane tímov z druhej najvyššej súťaže. Sám tréner ale žiadne ponuky aktuálne nepotvrdil. „Akurát som na záhrade, starám sa o trávičku a teším sa, že slnko krásne svieti. Dúfam, že tak pekné počasie vydrží ešte aspoň pár dní. Chcem sa teraz viac venovať manželke a rodine. Čo prinesie futbalový život v budúcnosti, to uvidíme,“ zakončil Olejník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia