spravy.sk spravy.sk

Ďurica otvorene skritizoval rozlúčku, vyjadril sa aj prezident SFZ Kováčik
zdroj: Dominika Bedejová

Ďurica otvorene skritizoval rozlúčku, vyjadril sa aj prezident SFZ Kováčik

Necelých 6700 divákov a komorná atmosféra. Slovenská futbalová reprezentácia sa po desiatich rokoch vrátila na bratislavské Tehelné pole. Lajtmotívom nedeľňajšieho zápasu proti Paraguaju však bola rozlúčka trojice Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec. Tá mala byť emotívnou bodkou za ich bohatou reprezentačnou kariérou. Žiaľ, nebola.

Dôvody, kvôli ktorým na Tehelné pole v nedeľu nezavítalo viac ľudí, boli prezentované už viacerými osobnosťami slovenského futbalu. Nešťastný termín (nedeľa večer), neatraktívny súper a v neposlednom rade vysoké ceny vstupeniek. Podľa bývalého reprezentanta a dlhoročného Škrtelovho stopérskeho kolegu Jána Ďuricu nebola rozlúčka s trojicou futbalistov marketingovo zvládnutá. 

„Mal to byť sviatok, žiaľ, vôbec ním nebol... Pre mňa bola rozlúčka troch mojich bývalých reprezentačných spoluhráčov obrovským sklamaním. Za to, čo títo chlapci pre národný tím odviedli, si zaslúžili oveľa lepšiu a krajšiu derniéru. Neviem, čo spôsobilo, že ich koniec bol pred slabou kulisou. Faktorov je asi viac. Premrštené ceny za vstupenky, voľba nie ideálneho termínu začiatku zápasu, marketingovo nebola táto záležitosť vôbec zvládnutá,“ povedal bez servítky pre denník Šport Ďurica, ktorý sa s národným tímom rozlúčil pred dvoma rokmi v Trnave, no za úplne odlišných okolností: „Mal som oveľa krajšiu rozlúčku. Bola omnoho bezprostrednejšia, emotívnejšia, takže som sklamaný z toho, ako sa futbalový zväz tentoraz k týmto chlapcom zachoval. Takých hráčov, akým bol Martin Škrtel, by si mal slovenský futbal vážiť. Zaslúžili by si oveľa väčšiu úctu.“

Na situáciu reagoval aj prezident SFZ Ján Kováčik, podľa ktorého ceny vstupeniek premrštené neboli. Ako je známe, najlacnejšie stáli 18 eur, drahšie 28, resp. 38 eur. „Dlhodobo sa snažíme udržať cenu vstupeniek na určitej hranici a snažili sme aj teraz a to aj napriek tomu, že na stretnutia na Národnom futbalovom štadióne budeme mať náklady vyššie ako tomu bolo na predchádzajúcich štadiónoch, na ktorých slovenská reprezentácia hrávala. Treba však brať do úvahy aj cenu slovenského národného mužstva, ktorého hodnotu podčiarkuje nielen účasť na MS či ME, ale aj zloženie hráčskeho kádra i realizačného tímu a nie je možné ich kvality devalvovať akýmkoľvek spôsobom,“ nechal sa počuť prvý muž slovenského futbalu v rozhovore pre sport24.pluska.sk.

Kováčik označil za dôvod nižšej diváckej návštevy fakt, že len pár dní pred duelom proti Paraguaju odohrali Slováci v Trnave dôležitý kvalifikačný súboj proti Walesu, ktorému dali fanúšikovia prednosť. V minulosti sme totiž zväčša v jednom asociačnom termíne hrávali doma iba jeden zápas. „Fanúšik sa prirodzene rozhoduje pre atraktívnejší duel, v ktorom o niečo ide a má iný náboj a takým bol zápas s Walesom, ktorý bol vypredaný. Máme úctu a rešpekt voči každému partnerovi, s ktorým sa slovenská reprezentácia stretne a sme veľmi radi, že sme mohli odohrať stretnutie proti takému súperovi, akým je Paraguaj. Veľmi kvalitný tím, navyše z pre nás nie každodennej destinácie , takže priama konfrontácia s týmto mužstvom bola ďalšou školou pre našich mladých a vývojaschopných hráčov. Na druhej strane, najväčšou silou nášho nedeľného rivala je kolektív, v kádri nemá v tejto chvíli hviezdu, ktorá by hrávala v dobrom európskom klube. A musím priznať, že štandardne si v poslednom období na prípravné zápasy slovenský divák cestu nenašiel bez ohľadu na výšku vstupného. Veď na Jordánsko v tomto roku či na Nórsko napríklad v roku 2017 boli ceny vstupeniek nižšie a návšteva na štadióne bola v prvom prípade 3454 divákov a v tom druhom necelých šesťtisíc,“ dodal Kováčik pre sport24.pluska.sk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia