spravy.sk spravy.sk

Sedemstogólový Ronaldo: Nevyhľadávam rekordy, rekordy vyhľadávajú mňa
zdroj: TASR/AP

Sedemstogólový Ronaldo: Nevyhľadávam rekordy, rekordy vyhľadávajú mňa

Nezastaviteľný. Cristiano Ronaldo aj v 34 rokoch strieľa jeden gól za druhým. Jeho pondelkový zásah do siete Ukrajiny bol už jeho 95. reprezentačným gólom, celkovo bol jubilejný 700. Už len štrnásť zásahov delí portugalskú superhviezdu od držiteľa rekordu v počte gólov v národnom tíme Iránčana Aliho Daeiho (109 gólov).

Rodák z Funchalu je len jeden zo šiestich futbalistov histórie, ktorým sa podarilo streliť 700 gólov. Najlepším kanonierom je podľa oficiálnych tabuliek Josef Bican s 805 gólmi. Pred Cristianom sú ešte i brazílske legendy Romario (772) a Pele (767), Ferenc Puskás (746) a Gerd Müller (735). Blízko k dosiahnutiu magickej méty je i Lionel Messi so 672 gólmi.

Najviac gólov strelil Ronaldo počas takmer desaťročného pôsobenia v Reale Madrid (450). Na klubovej úrovni sa ďalej presadil za Juventus 32-krát, 5 gólov strelil za Sporting Lisabon a 118 za Manchester United.

zdroj: Twitter

„Nie každý dokáže dosiahnuť na túto métu. Ďakujem mojim spoluhráčom, kolegom a trénerom, ktorí mi pomohli stať sa hráčom, akým som dnes. Som sklamaný z dnešnej prehry, no zároveň som hrdý na naše mužstvo,“ hovoril Cristiano Ronaldo po zápase v mixzóne, jeho slová citoval goal.com. Na margo svojho zápisu do histórie ešte dodal: „Koľko rekordov už mám? Neviem. Snažím sa užívať si prítomnosť. Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o tento míľnik. Rekordy prichádzajú prirodzene, nevyhľadávam ich. To rekordy si vyhľadávajú mňa.“

zdroj: Twitter

Ronaldov zápis do histórie ale v pondelok zatienila prehra Portugalska na pôde Ukrajiny (1:2), po ktorej si zverenci trénera Santosa skomplikovali situáciu v boji o postup na Euro 2020. Na prvú Ukrajinu, ktorá odohrala o jeden zápas viac, strácajú z druhej priečky až osem bodov, tretie Srbsko stráca na Portugalčanov len jeden bod. Najbližší zápas odohrajú futbalisti z Pyrenejského polostrova 14. novembra, kedy doma privítajú beznádejne posledný tím B-skupiny Litvu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia