spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Mangalica ako maskot DAC-u? Rozhodnú fanúšikovia
zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

VIDEO: Mangalica ako maskot DAC-u? Rozhodnú fanúšikovia

„Je to maskot a jeho úlohou je prinášať šťastie. Je to postava, ktorá nás chce občas pobaviť, nie postava, s ktorou sa majú stotožniť fanúšikova či mužstvo,“ hovorí prezident DAC 1904 Dunajská Streda Oszkár Világi vo videu uverejnenom na klubovom webe. V tom predstavuje Mangalaciho - nového maskota „žlto-modrých“, ktorý však zavíta do MOL Arény len vtedy, ak si to budú želať priaznivci klubu zo Žitného ostrova.

Dunajskostredčania požiadali svojich fanúšikov o návrhy na maskota. Jedným z návrhov bola divá sviňa a práve z tohto návrhu klub dospel až k mangalici. „Mangalica je zaujímavý druh. V roku 1991 bol odsúdený k vyhynutiu, v našom regióne žilo už len 54 jedincov. Patrí medzi tradičné druhy regiónu a najsilnejšie maďarské výrobky. Tento druh poznajú po celom svete. Je symbolom toho, čo je typické pre strednú Európu, a to, že porazený sa často dokáže postaviť na nohy,“ ozrejmil dôvod netradičného výberu Oszkár Világi.

zdroj: V najbližích týždňoch bude klub zo Žitného ostrova odkrývať príbeh Mangalaciho (video: youtube.com/FC DAC 1904)

Prvý muž dunajskostredského futbalu verí, že z Mangalaciho sa stane milá postavička. Jej príbeh bude klub v najbližších týždňoch postupne odkrývať, aby mali fanúšikovia dostatok času na to, aby si ju obľúbili. Dovtedy Mangalaci nepôjde na štadión. „O niekoľko týždňov prebehne hlasovanie, v ktorom fanúšikovia rozhodnú, či si takúto postavičku, prinášajúcu šťastie, prajú, alebo nie. My budeme akceptovať výsledok hlasovania,“ dodal Világi.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia