spravy.sk spravy.sk

Kapitán Trenčína hlási návrat po desiatich mesiacoch
zdroj: Róbert Fritz

Kapitán Trenčína hlási návrat po desiatich mesiacoch

Výraznou vzpruhou pre AS Trenčín je návrat kapitána do akcie. Stredopoliar Aschraf El Mahdioui sa do hry vracia po dlhých desiatich mesiacoch. Nastúpiť chce už vo víkendovom domácom zápase proti Senici.

Rodák z Amsterdamu si vážne zranil koleno ešte v polovici januára počas prípravného zápasu proti Sigme Olomouc. „Je to prvé vážne zranenie v mojej kariére. Musím však zostať pozitívny. To je jediná cesta naspäť na trávniky. Budem tvrdo pracovať, aby som sa vrátil ešte silnejší,“ povedal pred desiatimi mesiacmi sklamaný odchovanec Ajaxu Amsterdam.

Dnes má už 23-ročný futbalista, ktorý sa od svojho príchodu na Slovensko v lete 2017 zaradil medzi najlepších stredových hráčov v lige, úsmev na tvári. Už niekoľko týždňov trénuje s prvým tímom a na konte má i 45 minút v súťažnom stretnutí, keď v 10. kole III. ligy nastúpil v Rusovciach za bratislavský Inter, ktorý je farmou Trenčína. 

Aschraf El Mahdioui (AS Trenčín)
Kapitán Trenčína môže mať opäť úsmev na tvári. Do akcie sa vracia po dlhých desiatich mesiacoch (foto: facebook/AS Trenčín)

„Cítim sa veľmi dobre, silný a zdravý. Myslím si, že som pripravený opäť nastúpiť za Trenčín. Samozrejme, bol to krásny pocit vybehnúť znovu na trávnik v súťažnom zápase. Mám za sebou dlhé a náročné časy, ale som šťastný, že som späť. Dúfam, že budem zdravý, a že za Trenčín odohrám ešte veľa dobrých zápasov,“ zaželal si El Mahdioui v rozhovore pre klubovú televíziu ASTV

Bývalému hráčovi Ajaxu či Den Haagu operovali koleno na Slovensku, prvú časť rehabilitácie absolvoval v Holandsku. Od začiatku aktuálnej sezóny bol v tréningovom procese s A-tímom, od septembra už zaberá bez úľav. „Cítim, že som pripravený. Rád by som nastúpil už v nedeľu proti Senici,“ dodal kreatívny stredopoliar. 

Trenčín má po jedenástich kolách na konte 13 bodov a v priebežnej tabuľke mu patrí šiesta priečka. Futbalisti spod Čákovho hradu chcú v nedeľu proti Senici ukončiť päťzápasovú sériu bez víťazstva.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia