spravy.sk spravy.sk

Povrchový nezvyk Dukle neublížil, je prvá. Willwéber: Dlho sme na to čakali
zdroj: fcpetrzalka.sk

Povrchový nezvyk Dukle neublížil, je prvá. Willwéber: Dlho sme na to čakali

Keď doma Dukla privítala Dubnicu, túžila po výhre a prvom tabuľkovom mieste. Remíza 3:3 im však plány zahatila. O týždeň neskôr je konečne všetko tak, ako Banskobystričania chceli. Výhra 2:0 v Petržalke ich definitívne o skóre posunula na vedúcu priečku II. ligy s najlepším útokom a zároveň treťou najlepšou obranou v súťaži.

"Celý zápas sme však boli lepší, mali viac šancí, veľmi dobre nám to vychádzalo kombinačne a dôležité bolo, že sme už do polčasu strelili dva góly a udržali si čisté konto. Hlavným cieľom bolo neinkasovať a už ani nevadí, že sme nedali napriek šanciam ďalšie góly," tešilo po stretnutí stredného záložníka červeno-bielych Ľubomíra Willwébera, ktorý mal obrovskú radosť z líderskej pozície. "Ide o úžasný pocit, dlho sme na to čakali. Už v zápase proti Dubnici sme chceli poskočiť na prvé miesto," prezradilo číslo 41 pre ProFutbal.sk.

Dôležitý triumf sa podľa neho nerodil jednoducho. A to aj pre povrchový nezvyk. "Videli sme, že Petržalka je silná na umelej tráve, na ktorú my nie sme zvyknutí. Boli silní v nakopavanych loptách a hlavičkových súbojoch, keďže sú vysokí, no rovnako aj dobre kombinovali," pochválil svojho nedeľňajšieho súpera Willwéber. Ten si naplno uvedomuje, že pre futbalovú Duklu nebude ľahké udržať si prvú priečku, "keďže nás čaká ešte veľa duelov a ani raz už sa nepredstavíme doma pod Urpínom."

Pre Duklu je nezvyk hrať na umelej tráve. Jej výhre to však nezabránilo. (foto: fcpetrzalka.sk)
Pre Duklu je nezvyk hrať na umelej tráve. Jej výhre to však nezabránilo. (foto: fcpetrzalka.sk)

S jeho slovami sa stotožnil aj zakončovateľ Bystričanov s číslom 10. "Bol to nezvyk hrať na umelej tráve a isto to bolo vidno, že zo začiatku sme sa do toho nevedeli dostať. Prvých 20 minút bol súper lepší, potom sme sa dostali do tempa, dali sme dva rýchle góly a po zmene strán mohli úplne uzavrieť zápas . Chvalabohu, máme tri body a čisté konto, môžeme odísť úplne spokojní," hovoril strelec druhého gólu hostí Jozef Dolný, ktorý poslal pozdrav svojmu bývalému spoluhráčovi zo Senice a niekdajšiemu reprezentačnému gólmanovi Ľubošovi Kamenárovi. "S Ľubom sa poznáme, spolu sme boli polroka v Senici a mohol som sa zvítať s viacerými chlapcami, ktorých som dobre poznal. Podpichovačky neboli, po zápase sme si zaželali navzájom veľa šťastia," prezradil v rozhovore pre náš portál. 

Vyjadril sa aj k poskočeniu na prvé miesto. Duklista trvá na tom, že napriek pozícii lídra musia ako tím ostať nohami na zemi. "Naozaj to neriešime, ale určite nás to teší. Ideme si zápas od zápasu a na tabuľku sa nepozeráme. Bodaj by to ale takto pokračovalo." Banská Bystrica z 13 zápasov doposiaľ utrpela len dve prehry a má úspešnú bilanciu štyroch výhier z ostatných piatich zápasov. "Bolo by pekné, keby sme si sériu udržali. Išlo by sa nám dobre na zimné dovolenky a urobíme všetko pre to, aby sme naďalej čo najdlhšie víťazili," dodal Dolný.

Naopak, Petržalčania sa po dobrom úvode sezóny trápia, keď z ostatných 10 duelov v druhej lige vyhrali len dvakrát. Tentoraz nestačili na finesy a skvelú technickú hru Róberta Polievku a spol. "Oni sú dobré individuality, vedeli sme o nich či už kvalitách Vaščáka alebo Polievku. Snažili sme sa ich zdvojovať. Pri brejkoch sme ale neboli kompaktní," myslel si obranca domácich Kristián Kolčák. Práve brejky robili domácim problémy. Hoci sa snažili o kontaktnú trefu, Bystrica bola silnejšia a nepríjemnejšia. "My sme museli, oni hrozili s brejkov. Vyhrali zaslúžene. Využívali otvorené priestory,mali veľa šancí. Nám sa po góle na 2:0 stratila koncentrovanosť, na kraji nás súper prečíslil a pred bránkou nás technicky prekonal. Toto musíme do budúcna lepšie ubrániť," doplnil 29-ročný zadák Kolčák.

Poliekva je hráč, ktorý podľa Kamenára patrí do najvyššej súťaže. (foto: fcpetrzalka.sk)
Poliekva je hráč, ktorý podľa Kamenára patrí do najvyššej súťaže. (foto: fcpetrzalka.sk)

Petržalka dostala dva góly v priebehu minúty a so zápasom sa ťažko niečo robilo aj pre individuálnu silu súpera, ktorý doposiaľ nastrieľal 34 gólov. "Útočnú silu majú dobrú, boli sme pripravení a verili si, že môžeme bod uhrať. Išli sme do zápasu bez rešpektu s cieľom bodovať. Hráčov sme mali zmapovaných z videí, napriek tomu sme mali s nimi veľké problémy. Či už to bol Willvéber alebo Laksík a nehovorím o Polievkovi. To je hráč, ktorý patrí do najvyššej súťaže," pochválil svojho súpera gólman Kamenár. Skúsený brankár priznal, že čierno-bieli doplatili aj na absenciu najlepšieho strelca, keďže Ladislav Almási si plní reprezentačné povinnosti v kategórii U21. "Laci je vysoký silný útočník, ktorý si vie zakryť loptu a vystreliť z prvej. V obrane vie pomôcť pri štandardnej situácii. Máme vpredu skúsených hráčov, ale bolo vidno, že nám v stretnutí chýbal," skonštatoval.

Ďalší zápas čaká obidva tímy v sobotu 19.10. Dukla sa pre rekonštrukciu Štadióna SNP predstaví v Žiari nad Hronom proti Trebišovu. Petržalka sa predstaví na pôde Dubnice nad Váhom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia