spravy.sk spravy.sk

Zranil Valacha, nezahrá si štyri mesiace. Fyzioterapeut reprezentácie spoznal verdikt disciplinárky
zdroj: Lukáš Urbašík; parameter.sk

Zranil Valacha, nezahrá si štyri mesiace. Fyzioterapeut reprezentácie spoznal verdikt disciplinárky

V piatok už tradične vyšla úradná správa Slovenského futbalového zväzu (SFZ), z ktorej vám opäť prinášame tie najpodstatnejšie informácie o trestoch od disciplinárnej komisie či zmene termínov niektorých zápasov.

Jedno súťažné stretnutie vynechajú Yusuf Nasri Mainge z FK Pohronie a Mojmír Trebuňák zo Slávie TU Košice za vylúčenie po druhej žltej karte. Rovnako jeden zápas si nezahrajú Lukáš Migaľa z Banskej Bystrice a Martin Janco z Dubnice za piatu žltú kartu v sezóne. 

Disciplinárka okrem rozdávania trestov vzala na vedomie stanovisko fyzioterapeuta slovenskej reprezentácie Mariána Drinku a na základe rozhodnutia SFZ o odňatí finančných odmien, v súvislosti s reprezentovaním SR a rešpektovania všeobecného princípu primeranosti, vo veci porušenia povinností súvisiacich s reprezentáciou SR, upúšťa od uloženia disciplinárnej sankcie. Ako je známe, Drinka počas osláv slovenského víťazstva v Maďarsku ukázal domácim priaznivcom holý zadok.

Zavaril si i fanúšik M.K., ktorý sa pred stretnutím 11. kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Slovanom Bratislava pokúsil vniesť do areálu štadióna pyrotechniku. Kvôli tomuto priestupku dostal zákaz vstupu na všetky štadióny Fortuna ligy do konca súťažného ročníka. MFK Ružomberok dostal za nedostatočnú usporiadateľskú službu počas spomenutého stretnutia pokarhanie. 

Kapitán druholigového Liptovského Mikuláša Dušan Kucharčík, ktorý nešťastne, no vážne zranil brankára Petržalky Frederika Valacha, bude mať za svoj tvrdý zákrok pozastavený výkon športu na 4 mesiace. Disciplinárka zároveň vzala na vedomie stanovisko domáceho klubu k inkriminovanému momentu.

Pokutu vo výške 300 eur zaplatí ŠK Slovan Bratislava za vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky počas zápasu 11. kola Fortuna ligy v Ružomberku a ďalších 400 eur za vulgárne pokriky, urážku UEFA a poškodenie sociálnych zariadení na štadióne počas stretnutia 9. kola Fortuna ligy v Žiline proti domácemu Trenčínu. Na opačnej strane žiada disciplinárka od Trenčanov, aby predložili spôsob vysporiadania škody na štadióne. 

Do peňaženky siahne i FC Spartak Trnava. „Andeli“ musia zaplatiť 500 eur za vulgárne pokriky, hrubú urážku SFZ, hrubú urážku hráča hostí Martina Jedličku, použitie pyrotechniky a nedostatočnú usporiadateľskú službu v stretnutí 11. kola Fortuna ligy proti Dunajskej Strede.

Disciplinárne konanie odštartovala DK voči druholigovým klubom MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Fanúšikovia Dukly sa previnili použitím pyrotechniky a hromadným vniknutím na hraciu plochu, klub zasa nedostatočnou usporiadateľskou službou počas stretnutia 12. kola II. ligy s Dubnicou. Liptáci zasa musia podať písomné stanovisko ku hrubým urážkam rozhodcu vo VIP priestoroch štadióna počas stretnutia 10. kola II. ligy, taktiež proti Dubnici. Disciplinárka žiada klub o presnú identifikáciu osoby.

Oddelenie riadenia súťaží oznámilo, že sa odkladá stretnutie 13. kola II. ligy medzi Ružomberkom B a Podbrezovou, dôvodom je infekčná nákaza v tábore „železiarov“. Zároveň sa schválilo, že duel 14. kola medzi Banskou Bystricou a Trebišovom sa odohrá v sobotu 19. októbra o 14.30 h na štadióne v Žiari nad Hronom, a že stretnutie 17. kola medzi Popradom a Podbrezovou bude mať 9. novembra výkop o 16.00 h. 

Športovo-technická komisia taktiež schválila zmeny termínov v Slovnaft Cup-e. Dohrávaný zápas 3. kola medzi Oravskou Porubou a Slovanom Bratislava sa odohrá v sobotu 12. októbra o 14.00 h a osemfinálové stretnutia Poprad - Banská Bystrica 30. októbra o 16.00 h a Dunajská Streda - Trnava rovnako 30. októbra, ale až o 18.00 h.

Všetky informácie pochádzajú z úradnej správy SFZ č. 15 zo dňa 11. októbra 2019.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia