spravy.sk spravy.sk

Ospevovaný Gyömbér so štyrmi stehmi. Bale sa sťažoval Škriniarovi, že ho bolí koleno
zdroj: TASR

Ospevovaný Gyömbér so štyrmi stehmi. Bale sa sťažoval Škriniarovi, že ho bolí koleno

Zostava slovenskej reprezentácie sa dala pred zápasom s Walesom ľahko vytušiť. V ofenzíve boli všetci zdraví a plní síl, pozornosť všetkých sa preto sústredila na obranu. V nej sa zrak prítomných ostril na pravého beka Petra Pekaríka, ktorý sa vrátil po dlhšom výpadku, ľavého krajného obrancu Dávida Hancka, ktorý zvádzal súboje s Garethom Baleom, no najmä na Norberta Gyömbéra.

Dvadsaťsedemročný stopér nahradil v zostave vykartovaného Denisa Vavra. V nominácii pritom chýbal presne rok, odkedy so šesticou previnilcov porušili životosprávu a večierku, na základe čoho odstúpil tréner Ján Kozák. Stopér talianskej druholigovej Perugie Calcio adekvátne nahradil kolegu z Lazia Rím, zvádzal náročné súboje a po jednom z nich si odniesol štyri stehy. „Je to malý škrabanček, nič vážne,“ rozdával úsmevy Norbert Gyömbér. „Nervozita bola, ale tá je pred každým zápasom. To je však správne, lebo to človeka núti, aby bol pripravený a ostražitý. Ja so sebou nikdy nie som spokojný, preto sa nechcem veľmi vyjadrovať k svojmu výkonu. Na to sú iní, aby ho hodnotili. Čo budú hovoriť ľudia, to je ich vec, pre mňa je hlavné, čo mi povie tréner a spoluhráči v kabíne.

Milan Škriniar (Slovensko)
„Mali sme na to, aby sme vyhrali. Mali sme viac z hry a mali sme aj viac čistejších šancí,“ žialil po zápase stopér Milan Škriniar. (foto: TASR)

Nepríjemnou škvrnou na návrate slovenského futbalistu je červená karta z 88. minúty. Útočník Walesu Kieffer Moore, ktorý nastúpil len na svoj druhý zápas za národný tím, inkasoval do tváre lakťom a španielsky arbiter Del Cerro Grande vytiahol pre Gyömbéra druhú žltú a následne červenú. „Celý zápas sme zvádzali s týmto útočníkom ťažké súboje. V prvom polčase som dostal asi päť alebo šesť lakťov, no rozhodca si to nevšímal. Naopak, za moje dva fauly mi ukázal dve žlté karty. Čo sa dá robiť?“ pokrčil plecami nespokojný obranca, ktorý však verí, že kvalifikačná rozprávka bude mať zdarný koniec. „Remíza sa nám máli, ale bohužiaľ, musíme ju zobrať. V prvom polčase sme mali veľa vyložených šancí, no naopak, lacno sme inkasovali. V Chorvátsku pôjdeme všetci nadoraz a posnažíme sa priniesť tri body a potom musíme doma vyhrať s Azerbajdžanom,“ namaľoval scenár rodák z Revúcej.

Slovensko - Wales (Milan Škriniar, Gareth Bale, Wayne Hennessey)
V závere sa pískalo na Garetha Balea, ktorý po súboji s Milanom Škriniarom zostal ležať na zemi. „Je pravda, že sme sa zrazili. Fauloval ma a zostal ležať. Po zápase ešte za mnou prišiel a hovoril mi, že ho bolí koleno. Hádam bude v poriadku,“ pousmial sa stopér Interu Miláno. (foto: TASR)

Spoluhráči sa v mixzóne svojho kolegu zastali. Jeho stopérsky kolega Milan Škriniar si staro-nového parťáka pochvaľoval: „Hralo sa nám spolu dobre, už v minulosti sme spolu nejaký jeden či dva zápasy odohrali, nebol tam žiadny problém. Podal solídny výkon, škoda len tej červenej karty na konci. Ak by neprišla, možno by sme vedeli vyvinúť väčší tlak. Ale loptu sme mali stále my, preto si nemyslím, že by to veľmi ovplyvnilo stretnutie,“ povedal líder defenzívy. Podobne reagoval aj brankár Martin Dúbravka: „V desiatich hráčoch sme boli nebezpečnejší ako oni v jedenástich, preto by som tomu vylúčeniu nepripisoval takú extrémnu váhu. Bol to náročný duel, Wales mal silného a vysokého útočníka, proti ktorému sa ťažko vyhrávali súboje. On sa s tým popasoval, išiel naplno a aj zrážka hlavami o niečom svedčí.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia