spravy.sk spravy.sk

Natrhol si väz, po operácii si necítil nohu. Seničan Kučera túži po skorom návrate
zdroj: fksenica.eu

Natrhol si väz, po operácii si necítil nohu. Seničan Kučera túži po skorom návrate

Po rýchlom progrese prišlo nečakané vážne zranenie, ktoré zbrzdilo jeho ďalší rast. Odchovanec Senice Lukáš Kučera počas uplynulej sezóny prvý raz nastúpil v zápasoch Fortuna ligy. Mladý 19-ročný stopér odohral šesť duelov a dobrými výkonmi si vybojoval aj prvú profesionálnu zmluvu. Nasledovala však ľadová sprcha v podobe natrhnutia skríženého väzu, ktorý dodnes bráni talentovanému bekovi v návrate na futbalové trávniky.

"Zranil som sa na tréningu na konci marca. Po vyšetrení magnetickou rezonanciou sa zistilo, že ide o natrhnutý predný skrížený väz, ktorý sa nedokáže zrásť, a preto bola nevyhnutná operácia. Prvotný termín mal byť 12. jún, no na predoperačnom vyšetrení nastali komplikácie. Išlo o istý typ baktérie, ktorý som musel liečiť pomocou antibiotík. Po úplnom vyliečení sa som dostal nový termín v septembri," hovorí o nepríjemnej skúsenosti Kučera pre oficiálny web FK Senica. Operačný zákrok prebehol bez problémov. Tínedžer, ktorý s niečím podobným dovtedy nemal skúsenosť, sa cítil zaskočene. "Bezprostredne po operácii som sa cítil trochu prekvapene, po zobudení sa som si operovanú nohu necítil a nedokázal som ju ani ovládať. Ranu som prvýkrát uvidel zhruba po dvoch týždňoch od operácie na kontrole u doktora," vysvetlil.

Lukáš Kučera po podpise profesionálnej zmluvy. (foto: fksenica.eu)
Lukáš Kučera po podpise profesionálnej zmluvy. (foto: fksenica.eu)

Kučera sa až do tohto momentu vysporiadaval iba s malými zraneniami. V uplynulej sezóne ho až do spomínaného momentu obchádzali a umožnili mu stať sa súčasťou reprezentačného výberu do 19 rokov či prejsť z dorastu Senice až do "áčka". Zahral si aj proti Slovanu či Dunajskej Strede. Teraz sa aj v rámci voľného času snaží neustále zaťažovať nohu, aby sa vrátil do futbalového diania. "Svoj voľný čas momentálne najviac trávim doma, snažím sa postupne zaťažovať operovanú nohu. Zároveň sa ale musím priznať, že pri čakaní na futbalový návrat trávim čas aj hraním počítačových hier, respektíve po boku svojej priateľky," priznal talentovaný obranca.

Jeho inšpiráciou pri liečení sa môže byť jeho rovesník a klubový spoluhráč Marko Totka, ktorý sa ako mladík čoraz častejšie dostáva do základu Seničanov. "S Markom hrávam prakticky odmalička. Spoločne sme hrali už za prípravky v našom klube, neskôr sme prešli spoločne žiackymi kategóriami a až do dorastu. Poznáme sa už veľmi dlho, teší ma fakt, že dokázal prekonať zdravotné problémy s kolenom, ktoré ho sužovali. Ako mladý chalan sa presadzuje v A-tíme a na úrovni našej ligy, čo je veľmi potešujúce," hovoril na adresu svojho tímového kolegu Kučera.

Lukáš Kučera dostal príležitosť aj vo Fortuna lige. (foto: fksenica.eu)
Lukáš Kučera dostal príležitosť aj vo Fortuna lige. (foto: fksenica.eu)

Kedy očakáva mladý obranca návrat na zelené trávníky? "Presný dátum návratu neviem, dúfam ale, že to bude čo najskôr. Želám si, aby som sa dal čo najskôr zdravotne dokopy. Keď už budem späť, chcel by som pomôcť mužstvu na ihrisku. Zranenie tohto charakteru si však vyžaduje mnoho času na liečbu, zároveň nechcem nič uponáhľať. Myslím si ale, že v marci alebo apríli by som mohol byť späť," zakončil Lukáš Kučera.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia