spravy.sk spravy.sk

Zlý terén pokrstil Dražič premiérovým hetrikom. Štiavnica mala výpomoc z Ružomberka
zdroj: facebook.com/SkSlovanBratislava1919

Zlý terén pokrstil Dražič premiérovým hetrikom. Štiavnica mala výpomoc z Ružomberka

Futbalový sviatok na Liptove. Treťoligová Liptovská Štiavnica v rámci dohrávaného druhého kola Slovnaft Cupu privítala doma majstrovský Slovan Bratislava a hoci podľa očakávaní prehrala jednoznačne 0:4, všetci domáci hráči si naplno užili veľkú slávnosť, na ktorú sa v stredu prišli pozrieť približne dve tretiny obyvateľov tejto malebnej obce.

"Pre Liptovskú Štiavnicu, ktorá má zhruba 1200 obyvateľov, to bol veľký sviatok. Čakali sme možno trochu vyššiu návštevnosť (780 divákov), no plány nám zahatilo počasie, keďže doobeda pršalo," skonštatoval starosta Dušan Lauko, ktorého potešil herný prejav chlapcov z TJ Družstevník. "Musím sa poďakovať chlapcom, ktorí hrali so Slovanom otvorený futbal, hoci je výsledok nepriaznivý. Veľkú slávu sme nečakali. Za naše účinkovanie v tretej lige však toto bolo vyvrcholenie a zadosťučinenie za všetko, čo naša obec urobila pre futbal," podotkol Lauko.

Výpomoc z Ružomberka

Nadšenie zdieľali aj hráči. Najskúsenejším z nich bol stopér Michal Gallo. Kapitán domáceho výberu si v minulosti obliekal dres fortunaligového MFK Ružomberok, neskôr nastupoval aj za Michalovce, no vrátil sa do rodného mesta, kde nastupoval ešte donedávna za "béčko". Vo FL odohral dohromady 73 duelov a opäť si po dlhšom čase mohol zahrať proti "belasým". "Pre celú Liptovskú Štiavnicu bol sviatok, že sem príde Slovan. Chceli sme ho potrápiť trochu dlhšie, ale začiatok stretnutia nám vôbec nevyšiel. Preto aj prvý polčas bol aký bol. V druhom dejstve to bolo živšie a celkovo divácky zaujímavejšie. Trochu nás mrzí, že nám tam gól nepadol," konštatovalo po stretnutí liptovské "céčko", ktorému v posledných minútach už dochádzali sily, hoci práve vtedy domáci najviac zatlačili hviezdneho súpera. "Neprekvapila nás naša koncovka, mali sme ale silový deficit a pri konci zápasu už som nevládal ako aj viacerí."

Občania Liptovskej Štiavnice sa dočkali dlhoočakávaného sviatku. (foto: Michal Paška)
Občania Liptovskej Štiavnice sa dočkali dlhoočakávaného sviatku. (foto: Michal Paška)

Gallo nebol jedinou posilou Štiavničanov z Ružomberka. Vyskytol sa medzi nimi aj ďalší zadák, a to 19-ročný Richard Baláž. Odchovanec MFK síce strávil ostatné tri roky v doraste Liptovského Mikuláša a vypomohol Družstevníku, stále je oficiálne hráčom Ružomberka. "Do tohto duelu som prišiel, aby som sa trochu rozohral. Slovan sem nepríde každý deň a vždy je krásne, keď sem zavíta prvoligové mužstvo - slovenský majster a účastník Európskej ligy. Je radosť zahrať si s futbalistami, ktorí sú o niekoľko úrovní vyššie. Sme šťastní za šancu a veríme, že fanúšikom sa to páčilo," tešilo Baláža, ktorý tiež pochválil aktivitu domácich, z ktorej mohol prameniť aspoň čestný gól. "Boli sme ku koncu trochu prekvapení, že nám Slovan otvoril priestor. Snažili sme sa z toho ťažiť, napokon to ale nepadlo dnu. Bola by rozprávka, keby sme dali čo i len gól," doplnil.

Povinná jazda okorenená prvým hetrikom

Kým pre Liptákov išlo o sviatok, slovanisti majú za sebou len povinnú jazdu. Aj preto dostali v základe šancu mená mladíkov ako Michal Šulla, Denis Potoma či Samuel Kozlovský. "Prispeli k víťazstvu, pristúpili k stretnutiu zodpovedne, schuti si zahrali a zabehali. Rešpektujeme súpera, ale chlapci si spravili taký schuti tréningový zápas. Splnil všetko, čo mal. Škoda ťažkého terénu," zhodnotil po stretnutí tréner Ján Kozák mladší, ktorého tešilo, že v náročných podmienkach sa nik nezranil. Potešil ho však aj iný fakt - jeho zverenec Dejan Dražič v zápase dosiahol hetrik, a to prvý v rámci celej kariéry. "Dúfam, že mu to zdvihne sebavedomie a presadí sa aj v ťažších zápasoch," zaželal si Kozák.

Radosť Dejana Dražiča po prvom kariérnom hetriku. (foto: facebook.com/SkSlovanBratislava1919)
Radosť Dejana Dražiča po prvom kariérnom hetriku. (foto: facebook.com/SkSlovanBratislava1919)

Prvý trojgólový zásah tešil, samozrejme, aj samotného Srba. "Chalani sa usmievali, ale je to skutočne tak. Určite mi to budú v kabíne pripomínať a poriadne mi to osladia," usmieval sa Dražič. Tomu nevadil ani ťažký terén a pochválil aj mladých spoluhráčov, ktorí v pohárovom stretnutí dostali šancu. "Mladí chalani boli výborní, dobre sa mi s nimi hralo. Nastúpili sme v prakticky novom zložení, ale fungovalo to, mohli sme dať aj viac gólov. Kombinácie často komplikoval naozaj ťažký terén, ale ten sme prijali ako fakt a snažili sme sa čo najlepšie adaptovať na podmienky. Ovplyvniť môžete svoj výkon a prístup, a nie podmienky či stav ihriska," hovoril 24-ročný zakončovateľ podľa oficiálneho webu Slovana. Dodáva, že mužstvo si splnilo povinnosť a nerobilo rozdiely medzi tým, kde hrá - či už ide o Európsku ligu alebo domáci pohár. Potešil ho aj prístup domáceho outsidera.

"Podobné pohárové duely som zažil ešte v rodnom Srbsku, kde to občas bývalo až príliš emotívne a menšie kluby nás neprijali tak pozitívne. Teraz to bolo úplne iné. Vyhrali sme, splnili sme úlohu favorita, a po stretnutí sme si s domácimi podali ruky. Aj oni dali do hry všetko, no vážime si, že sa aj na ťažkom teréne vyhli hrubým zákrokom a tak odchádzame domov bez zranení a s dobrým pocitom," vysvetlil na záver Dražič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia