spravy.sk spravy.sk

FOTO: Čierny deň pre bratov Gereovcov. Pavla vyradila Brazília, Michala Pohronie
zdroj: jäzva

FOTO: Čierny deň pre bratov Gereovcov. Pavla vyradila Brazília, Michala Pohronie

Do osemfinále Slovnaft Cup-u v stredu postúpil aj desiaty fortunaligista. Hráči Pohronia sa poučili z prehry a vypadnutia Michaloviec na pôde štvrtoligovej Slávie TU Košice a v metropole východu nenechali nič na náhodu. Zverenci trénerského dua Rosinský – Urgela postúpili do ďalšieho kola po pohodlnom víťazstve 3:0.

Nič nepodcenili

Približne štyristo divákov nevidelo žiadne oku lahodiace futbalové divadlo. Domáci sa síce snažili vystrkovať rožky, no v prvom polčase boli zakríknutí. Stredoslovákom odolávali do 27. minúty, až kým loptu vyrazenú brankárom Pangrácom poľahky neposlal do siete Michal Klec. Gólová poistka prišla po hodine hry z kopačky Mazana. Domáci sa až po druhom inkasovanom góle osmelili, hlavička Verčimáka však skončila tesne vedľa a ďalekonosnú jedovku Kosovského zlikvidoval brankár Jenčo. Posledné slovo mal v záverečnej minúte striedajúci Blahút.

Slávia TU Košice - FK Pohronie (Blahút, Pangrác)
Patrik Blahút tretím gólom pečatil skóre stretnutia (foto: jäzva)

„Úvod zápasu bol náročný. Uvedomovali sme si, že Slávia TU vyradila Michalovce, nič sme preto nepodcenili. Zápasy proti tímom z nižších súťaží nie sú jednoduché, títo súperi sa dokážu správne namotivovať. Domáci boli húževnatí, no postupom času sme hru zlepšili a zaslúžene si odnášame postup,“ zhodnotil 22-ročný Patrik Blahút, ktorého tím čaká na konci októbra osemfinálový domáci súboj proti Zlatým Moravciam: „Sme radi, že pokračujeme v pohári. Chceme v ňom ísť čo najďalej.“

Hlavný pokyn zostal nesplnený

Michalovciam dokázali Slávisti streliť gól a po remíze uspieť i v penaltovom rozstrele. Pohronie však Košičanov príliš do šancí nepúšťalo. „Mohli sme len prekvapiť, no hostia sa na nás pripravili rovnako ako na iného súpera z Fortuna ligy. Pohronie podalo naozaj dobrý, bojovný výkon. Nedokázali sme sa im vyrovnať v nasadení. Faktom je, že nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy, a to je pri amatérskych tímoch, akým sme aj my, citeľné oslabenie,“ rozhovoril sa tréner univerzitného klubu Roland Móder, ktorého zverenci sa s vypätím všetkých síl snažili splniť jeho taktické pokyny: „Povedali sme si, že si musíme dať pozor na vysoké lopty, na zabiehania za obranu. Hlavný pokyn ale bol, aby sme si zápas užili a skúsili postúpiť, no tento najdôležitejší pokyn nevyšiel (úsmev).“

Roland Móder
Tréner Slávie TU Roland Móder verí, že v budúcej sezóne bude jeho mužstvo už treťoligové (foto: jäzva)

Stále platí, že Slávia TU sa v doterajšom priebehu národného pohára postarala o najväčšie prekvapenie, keď ako štvrtoligista vyradila prvoligové Michalovce. „Je dosť možné, že v aktuálnej edícii pohára už nikto nič podobné nezopakuje. Urobili sme dobrú reklamu sebe i klubu, dostali sme sa trošku do povedomia Slovenska. Sme radi, že sme sa ako štvrtoligista dostali takto ďaleko. Verím, že o rok do pohára vstúpime už ako treťoligista,“ neskrýva vysoké ambície syn legendárneho československého reprezentanta Jozefa Módera. 

Vypadnutie oboch bratov

Smutný deň majú za sebou bratia Pavol a Michal Gereovci. Obaja sú hráčmi Slávie TU Košice, no prvý menovaný v ostatných dňoch úspešne reprezentoval Slovensko na svetovom šampionáte v malom futbale. Pavol musel v stredu prehltnúť vypadnutie z turnaja po prehre s Brazíliou, Michal stopku v pohári.

Michal Gere
Bratia Gereovci vypadli so cťou. Mladší Pavol s Brazíliou, starší Michal s Pohroním (foto: jäzva)

„Na diaľku som bratovi držal palce, veril som, že Brazíliu vyradia. Škoda, že v samom závere nepremenili jedenástku, mohli ešte vyrovnať. Dnes nám Pali citeľne chýbal, predsa len je to hráč zo základnej zostavy,“ prezradil o tri roky starší Michal, ktorý si v pohodlí doma vychutnal i rozhodujúci pokutový kop svojho brata ešte v osemfinálovom stretnutí proti Moldavsku: „Kopol to parádne. Ako keby som videl seba (úsmev).“

Dvadsaťdeväťročný Rožňavčan si ako stopér v pohári schuti zahral proti Michalovciam i Pohroniu. „Užil som si to, myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Vypadli sme s prvoligistom, prehrali sme so cťou. Škoda, že nám tam niečo nepadlo, ak by sme dali v úvode gól, zápas by sa vyvíjal inak. V prvom polčase sme boli trochu ustráchaní, akoby sme sa báli. Až po zmene strán sa náš výkon zlepšil, no na favorita to nestačilo. Bol to však pekný zážitok a teraz sa už koncentrujeme na štvrtú ligu, ktorá je pre nás dôležitá,“ uzavrel Michal Gere.

Slávia TU Košice - FK Pohronie (4. kolo Slovnaft Cup-u 2019/2020) (23 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia