spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Jedlička, Šípoš či Vorel? Hlasuj za brankársky zákrok kola
zdroj: Róbert Fritz; dac1904.sk; TASR

VIDEO: Jedlička, Šípoš či Vorel? Hlasuj za brankársky zákrok kola

Hoci myšlienky futbalových priaznivcov sa už upierajú k štvrtkovému kvalifikačnému zápasu Slovenska proti Walesu, my vám ani tento týždeň nezostaneme nič dlžní a prinesieme vám kompletný návrat k ostatnému 11. kolu Fortuna ligy z pohľadu nášho experta Martina Černáčka. Po najkrajších góloch sú na rade brankárske zásahy. Ktorý bol podľa vás ten naj? Hlasujte v našej ankete, prípadne napíšte v diskusii.

zdroj: huste.tv

Dôležitým zákrokok sa na trnavskom ŠAM prezentoval v 24. minúte český brankár Martin JEDLIČKA. Za stavu 1:0 pre svoj tím pekne vytlačil na rohový kop hlavičku Tavaresa. „Trnava predviedla peknú rýchlu akciu, Lovat krásnym centrom našiel na prvej žrdi dobre nabiehajúceho Tavaresa. Ten predskočil brániaceho Kružliaka a zakončil prudkou hlavičkou. Český mládežnícky reprezentant predviedol pohotový zákrok,“ opísal situáciu Černáček. Jedlička síce napokon v stretnutí inkasoval, keď ho v 68. minúte prekonal Lovat, no žlto-modrí v slovenskom Ríme vyhrali 2:1.

Menej sa darilo Jedličkovmu rovesníkovi Dávidovi ŠÍPOŠOVI z Nitry, ktorý v súboji so Senicou ťahal loptu zo siete až štyrikrát. No mohol i viac, nebyť jeho skvelého zákroku z úvodu stretnutia. „Ďalší zo super zákrokov Dávida Šípoša v aktuálnej sezóne. Po rohovom kope výborne zareagoval na hlavičku Diasa spoza dvoch brániacich hráčov. V druhom zábere je vidieť pokoj a koncentráciu Šípoša, ktorý do posledného možného momentu pozorne sledoval situáciu a následne skvele zareagoval,“ vyzdvihol už po niekoľkýkrát v sezóne talentovaného slovenského mládežníckého reprezentanta Martin Černáček.

V tom istom stretnutí sa zrodil i ďalší parádny zákrok, tentoraz ale v podaní hosťujúceho Vojtěcha VORELA, ktorý za priaznivého stavu 1:0 pre Senicu v 33. minúte zachránil svoj tím pred vyrovnaním. „Veľmi nepríjemná strela Ristovského spoza húštiny tiel brániacich senických hráčov prinútila Vorela k efektnej robinzonáde, pri ktorej vytesnil loptu smerujúcu pod brvno na rohový kop. Výborný zákrok,“ dodal k zákroku 23-ročného českého gólmana analytik ProFutbal.sk.

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia