spravy.sk spravy.sk

Slováci chcú v Lichtenštajnsku odčiniť úvodný nezdar, Guľa: Musíme zvíťaziť
zdroj: TASR

Slováci chcú v Lichtenštajnsku odčiniť úvodný nezdar, Guľa: Musíme zvíťaziť

Slovenská reprezentácia do 21 rokov zabojuje o prvé body v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2021 na trávniku Lichtenštajnska. V septembrovom úvodnom stretnutí v 2. skupine podľahla na pôde Azerbajdžanu 1:2 a zatiaľ figuruje na chvoste šesťčlennej tabuľky.

Zverenci Adriana Guľu nastúpia v stredu o 18.00 h v Eschene proti outsiderovi, ktorý však má na konte víťazstvo nad Azerbajdžanom. Pätnásteho októbra absolvujú prvé domáce vystúpenie, v Dunajskej Strede naopak privítajú najväčšieho favorita skupiny z Francúzska. "Či prehra s Azerbajdžanom nechala nejaké stopy na mužstve, to uvidíme v ďalšom zápase. Podstatné pre nás je, aby sme sa pozerali dopredu, aby sme bodovali. Chceme urobiť maximum pre víťazstvá. Najskôr sa sústredíme na Lichtenštajnsko a potom sa postupnými krokmi budeme pripravovať na Francúzsko. Čaká nás výzva proti mimoriadne kvalitnému súperovi," citovala Guľu oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Mladí Slováci zamierili do Lichtenštajnska v pondelok, v utorok večer mali na programe predzápasový tréning v dejisku duelu Sportpark Eschen-Mauren. Situácia v tabuľke im velí zabodovať naplno. "V Lichtenštajnsku musíme zvíťaziť, čím sa dobre naladíme na Francúzov. Tí majú obrovskú silu, sú pre nás výzva, ktorej sa nesmieme zľaknúť," vyhlásil stredopoliar a kapitán Christián Herc.

Christián Herc a Ľubomír Tupta
Christián Herc a Ľubomír Tupta sa chcú triumfom u outsidera dobre naladiť na favorita skupiny z Francúzska (foto: TASR)

ME 2021 sa uskutočnia v Maďarsku a Slovinsku, organizátori majú účasť automatickú. Zvyšných 53 krajín bojuje v kvalifikácii, na záverečný turnaj postúpia víťazi deviatich skupín a najlepší tím na druhom mieste. "Zápas s Lichtenštajnskom musíme vyhrať, aby sme boli v dobrej nálade. Potom nás bude čakať príprava na Francúzsko, ktoré je favorit skupiny. Poznáme silu francúzskeho futbalu, musíme vydať zo seba všetko. Proti takému tímu nehráte každý deň, treba si to užiť, ale najmä k tomu pristúpiť zodpovedne," dodal útočník Ľubomír Tupta.

Duel v Lichtenštajnsku povedú rozhodcovia z Islandu na čele s hlavným arbitrom Vilhjalmurom Thorarinssonom. V priamom prenose ho odvysiela Dvojka RTVS.

kvalifikácia ME 2021 futbalistov do 21 rokov - 2. skupina:
Lichtenštajnsko - Slovensko /streda 9. októbra, 18.00 h, Sportpark Eschen-Mauren, Dvojka RTVS/

rozhodcovia: Thorarinsson - Sigurdsson, Sigurdarson

1. Gruzínsko 2 2 0 0 7:0 6
2. Švajčiarsko 1 1 0 0 5:0 3
3. Lichtenštajnsko 3 1 0 2 1:9 3
4. Azerbajdžan 3 1 0 2 2:5 3
5. Francúzsko 0 0 0 0 0:0 0
6. Slovensko 1 0 0 1 1:2 0

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO U-21 - 2021

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO U21 2021

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia