spravy.sk spravy.sk

Bohemians 1905 nahneval rozhodca. Klub žiada, aby im už nikdy nepískal
zdroj: bohemians.cz

Bohemians 1905 nahneval rozhodca. Klub žiada, aby im už nikdy nepískal

V českom prvoligovom klube Bohemians 1905 by sa nespokojnosť dala krájať. Tím figuruje po dvanástich kolách na 11. priečke, ktoré už patrí do zóny zostupového ohrozenia, vedenie sa na poslednom stretnutí navyše rozhodlo podať protest proti rozhodcovi posledného ligového stretnutia a zároveň odvolalo hlavného trénera, ktorý na lavičke sedí už dva a pol roka.

Bohemians 1905 prehrali v nedeľu v rámci 12. kola českej Fortuna ligy na ihrisku Českých Budějovic (2:3), gól za domácich na 2:0 vsietil slovenský futbalista Ivan Schranz a za hostí zase v závere stretnutia korigoval skóre bývalý hráč Spartaka Trnava Jakub Rada. Vedenie však viac ako prehra rozrušil výkon rozhodcu. „Po opakovanom vzhliadnutí záznamu zápasu sme sa utvrdili v názore, že hlavný arbiter Ondřej Ginzel riadil zápas tendenčne v neprospech Bohemians,“ píše sa na webe klubu. 

„Za kľúčové pochybenia považujeme najmä neodpískaný nedovolený zákrok na stopéra Hůlku, po ktorom sme inkasovali gól na 2:0. V proteste uvádzame viac než desať situácií, ktoré boli posúdené v náš neprospech, okrem iného aj neodpískaný faul lakťom do oblasti hlavy a krku na Milana Havla a neudelenie žltých kariet hráčom Sivokovi a Čoličovi,“ hromží český prvoligista. „Požiadali sme Komisiu rozhodcov FAČR, aby rozhodcu Ginzela už v budúcnosti nedelegovala na žiadne zápasy Bohemians.“

Natiahnutie negatívnej série bez víťazstva na štyri kolá, polovica prehratých ligových zápasov v sezóne a zisk len dvanástich bodov, ale tiež skoré vypadnutie v národnom pohári stálo aj miesto hlavného trénera Martina Haška. Ten trénoval Bohemians od apríla 2017. „Vedenie klubu je nespokojné s bodovým ziskom v aktuálnej fáze sezóny. Za neúspech musíme považovať tiež vyradenie z MOL Cup-u s treťoligovým Chlumbcom. Na druhej strane Martinovi patrí tiež veľká vďaka za prácu, ktorú doteraz v Bohemke odviedol,“ cituje web klubu vyjadrenie riaditeľa Darka Jakubowicza. Náhrada na lavičku zatiaľ nie je známa.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia