spravy.sk spravy.sk

Náhrada za Vavra? Gyömbér prišiel z Perugie vo výbornej forme
zdroj: acperugiacalcio.com

Náhrada za Vavra? Gyömbér prišiel z Perugie vo výbornej forme

V národnom tíme odohral Norbert Gyömbér 21 zápasov, posledný však pred rokom. Nástupca Jána Kozáka na lavičke reprezentácie Pavel Hapal ho povolal až pred dôležitým súbojom proti Walesu, pričom už na nominačnej tlačovej konferencii naznačil, že práve 27-ročný obranca by mohol v srdci defenzívy zaplátať dieru po potrestanom Denisovi Vavrovi.

Rodák z Revúcej prišiel na zraz do Šamorína pozitívne naladený. Jeho dobré výkony v drese druholigovej Perugie neunikli pozornosti trénerov, a tak sa po dlhých mesiacoch znovu stretol so svojimi krajanmi. Hoci, za ten čas sa národný tím značne obmenil. „Je tu pár nových tvárí, ale s každým sa poznám, takže žiadny problém. Pre mňa je dôležité, že tu môžem byť. Je to česť reprezentovať Slovensko. Po ročnej absencii je to špeciálne, cítim trochu vzrušenia,“ priznal odchovanec banskobystrickej Dukly.

Povolanie Gyömbéra do reprezentácie ale nie je žiadnym prekvapením. Dnes už skúsený zadák prežíva vydarený vstup do sezóny. V drese Perugie odohral zatiaľ všetky zápasy, navyše, mužstvu sa darí. V talianskej Serie B okupuje priebežnú piatu priečku v tabuľke, len o bod za prvým Beneventom. „Aktuálne je moja pozícia výborná, odohral som každú minútu. Cítim sa super, či už fyzicky, ale aj psychicky. V piatok sme vyhrali, čo mi dodalo extra náladu. Samozrejme, všetko môže byť ešte lepšie, no momentálnu situáciu si užívam,“ priznal 189 centimetrov vysoký stopér, ktorý má aj vzhľadom na pozitívny štart do ročníka len tie najvyššie ambície: „Bol by som rád, keby sa nám s klubom podarilo dosiahnuť niečo pekné. Rád by som si s Perugiou zahral v Serie A a udržal sa v kádri národného tímu.“

Norbert Gyömbér
Norbert Gyömbér sa do národného tímu vrátil po ročnej pauze (foto: TASR)

Gyömbér legionárči na Apeninskom polostrove už od leta 2013, pred dvoma rokmi si na krátko „odbehol“ na hosťovanie do Tereku Groznyj. Napriek tomu, že stabilne hráva v kvalitnej súťaži, s trénerom Hapalom bol prvýkrát v kontakte až pred týmto zrazom. „Čakal som dlhšie, ale dočkal som sa. To je pre mňa podstatné,“ neskrýval radosť defenzívny univerzál, ktorý v minulosti alternoval aj na kraji obrany či na poste defenzívneho stredopoliara. Podľa svojich slov sa však najlepšie cíti na pozícii stopéra. A práve na tej by mohol vo štvrtok brániť hviezdy Walesu.

„Pred nami je veľmi ťažký a dôležitý zápas, možno kľúčový z pohľadu postupu na európsky šampionát. Ťažko predpovedať, ako sa bude duel vyvíjať, záležať bude od toho, aký výkon predvedieme na ihrisku. Samozrejme, chceme vyhrať,“ vraví odhodlane Gyömbér, ktorý ešte nevie, či naozaj dostane šancu v základnej zostave: „Nechcem o tom polemizovať. Som hlavne vďačný za to, že môžem byť opäť medzi týmito chlapcami. Najdôležitejšie je, aby nám zápas s Walesom vyšiel tak, ako si želáme.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia