spravy.sk spravy.sk

Malý futbal: Slovákom postup nevyfúklo. Borbély: Treba makať jak v bani
zdroj: facebook/SZMFmalyfutbal

Malý futbal: Slovákom postup nevyfúklo. Borbély: Treba makať jak v bani

Slovenská reprezentácia v malom futbale triumfovala v dohrávanom stretnutí skupinovej fázy majstrovstiev sveta proti outsiderovi z Kostariky (4:0) a postúpila z prvého miesta v skupine do osemfinále. Vyžrebovaná bola z druhého koša, favorit z Tuniska skončil na druhej priečke.

Víťazi vo všetkých ostatných skupinách majú na konte deväť bodov a suverénne skóre, Slováci sa tak stali štatisticky najslabším víťazom skupiny na šampionáte. Chýbali im však v skupine významní outsideri, pre príklad, Austrália si zgustla na Indii (11:0), Mexiko na Švajčiarsku (11:0) i Somálsku (11:2), Maďarsko na Afganistane (10:0), Rumunsko na Nigérii (10:0), Brazília na Argentíne (10:1), Ghana si zase polepšila na tom, že boli anulované zápasy Portugalska. Najväčšie víťazstvo sa podarilo Česku proti Singapuru (17:0).

Reprezentanti Slovenska vedeli, že prehra s Kostarikou znamená vypadnutie, remíza stačí na postup, víťazstvo ich stavia na prvé miesto skupiny. Do polčasu vyhrávali 3:0, štvrtým gólom spečatili výhru po zmene strán a pokračovali ležérnym tempom. „Zápas sme poňali takým turnajovým spôsobom. Od začiatku bolo jasné, že by sme mali mať priebeh pod kontrolou a hoci sme vyhrali len 4:0, druhý polčas sme hrali s víziou, že nás čaká už na druhý deň ďalšie a náročné stretnutie,“ povedal o výsledku stretnutia tréner slovenskej reprezentácie Ladislav Borbély.

Súboj s Kostarikou sa mal pôvodne odohrať v piatok, pre silný vietor však bol preložený. Slováci tak prišli o deň voľna, už v utorok ich o 19.00 hod. (na Slovensku bude 13.00 hod.) čaká Moldavsko. Zápas odvysiela v priamom prenose Rozhlas a televízia Slovenska. „Skrz preloženie termínu sme museli trochu upraviť náš režim a museli sme už počas duelu myslieť na to, že nás čaká v slede viacero zápasov a hrať sa bude prakticky každý deň. Preto chlapcov chápem, že po štvrtom góle hrali len na údržbu a pre potešenie. Preto som do duelu ani nevstupoval. Takýto zápas sa užívať dá, no čo sme hrali deň predtým s Tuniskom alebo budeme hrať na ďalší deň s Moldavskom, tam už sa užívať nedá nič, tam treba tvrdo a nekompromisne pracovať jak v bani. Potom sa možno dočkáte zaslúženého výsledku,“ vysvetľuje skúsený odborník.

Slováci odlietali na šampionát v Austrálii s cieľom postupu zo skupiny, čas na oslavy však nemajú. Je pravda, že sme splnili základnú úlohu, s ktorou sme na turnaj prišli, ale teraz nás ešte čakajú ciele, ktoré nehodnotím ako benefičné. Máme pred sebou Moldavsko, technicky zdatného súpera, možno podobného Rumunsku a bude to pre nás veľmi ťažký zápas. Úspešný výsledok si musíme vyrobiť tvrdým prístupom, aby sme boli blízko nášho vnútorného cieľa. Postup zo skupiny totiž nie je všetko. Tá ďaleká cesta, ktorú sme až sem absolvovali, si zaslúži, aby sme tie ciele mali nastavené vyššie. To aj máme, len o nich nerozprávame,“ poznamenal Borbély.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia