spravy.sk spravy.sk

Šatka pri "mission impossible" nemá strach, ale tvrdí: Bale? Neviem, či sa dá naňho pripraviť
zdroj: foto: Jozef Bedej

Šatka pri "mission impossible" nemá strach, ale tvrdí: Bale? Neviem, či sa dá naňho pripraviť

Proti Maďarsku si vyskúšal pozíciu, na ktorú nebol úplne zvyknutý. O pravý kraj obrany sa môžu do zápasu s Walesom pobiť nielen slovenskí reprezentanti Peter Pekarík a Boris Sekulič, ale aj Ľubomír Šatka. Prirodzený stopér, ktorý by mohol prípadne nahradiť v strede obrany aj vykartovaného Denisa Vavra, je pripravený na všetko, hoci by ho v zadných radoch čakala priam "mission impossible".

Na ľavom krídle môže nastúpiť buď opora Manchestru United Daniel James, alebo superhviezda Realu Madrid Garteh Bale. Hlavne druhé meno vzbudzuje veľký rešpekt a pre rýchle nohy, dobrú techniku či skvelé zakončenie aj postrach pre každého zadáka na svete. "Pripraviť sa na Balea? Neviem, či sa to dá. On je rozdielový hráč svetovej triedy, to všetci vieme," skonštatoval pred pondelkovým tréningom Šatka, ktorý hviezdneho súpera nesmierne rešpektuje. V čom je podľa neho najsilnejší? "Je nesmierne rýchly a má výbornú ľavačku. Vie dať gól z každej situácie. Po kratšej odmlke začal opätovne hrávať pravidelne v základe Realu Madrid, takže sa vrátil do starej-dobrej formy. My sa však nemáme čoho báť a musíme zvládnuť Wales najmä ako celok, nedá sa pripraviť iba na jedného hráča," pokračovala opora zadných radov Lechu Poznaň.

Nielen Baleovo meno, ale všetci zverenci Ryana Giggsa vzbudzujú v bývalom hráčovi Dunajskej Stredy veľký rešpekt. Podčiarkuje to prehra 0:1 v Cardiffe z predošlého kvalifikačného merania síl. "Očakávam veľmi náročný zápas. Už sme to videli minule, keď sme hrali u nich. Bolo to o jednej chybe a išlo o veľmi vyrovnaný zápas. Majú veľmi rýchle krídla a veľa hráčov, ktorých si treba postrážiť. Ale aj my máme kvalitu a môžeme zvládnuť takýto dôležitý zápas a urobiť dôležitý krok. Aj my totiž máme výborných hráčov, na ktorých si zasa oni musia dať pozor," hovorí namotivovaný Šatka.

Ľubomír Šatka
Ľubomír Šatka sa teší na "drakov" z Walesu, nebojí sa ani Garetha Balea. (foto: Jozef Bedej)

Toho povzbudzuje pred zápasom proti "červeným drakom" aj dobrý výkon v poľskej Ekstraklase. Poznaň totiž počas víkendu zdolala Wislu Krakov vysoko 4:0 a Ľubo bol na trávniku počas celej deväťdesiatminútovky. "Vyhrali sme teraz dva zápasy, posunuli sme sa v tabuľke vyššie, takže prevláda spokojnosť. Najmä preto, že dva zápasy predtým sme doma nevyhrali a pred vlastnými fanúšikmi sme sa chceli ukázať," priblížil Šatka, ktorý sa už v klube stihol aklimatizovať a do základu nastupuje pravidelne. Čo je hlavné, nie je preňho ťažké hľadať motiváciu do jednotlivých duelov, ktoré majú veľkú kvalitu. "Poľská liga je kvalitnejšia ako slovenská, je strašne vyrovnaná, v tabuľke sú minimálne bodové rozdiely. Každé meranie síl je náročné, hrá sa pred výbornou kulisou. Je preto ľahšie sa na také zápasy namotivovať."

Šatka bude aj preto odhodlaný ukázať sa nielen v stretnutí o postup na ME 2020 proti Walesu, ale i prípravný zápas s Paraguajom, ktorý sa uskutoční v nedeľu na Tehelnom poli. Bude to aj oficiálna rozlúčka s triom Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec a zápas bude mať špecifickú príchuť. "Bol som s nimi na pár zrazoch ešte za minulého trénera a boli to veľké osobnosti a kľúčoví hráči, ktorí tu hrali dlhé roky a v reprezentácii podávali výborné výkony. Je super, že budú mať možnosť takto sa rozlúčiť. Aj Paraguaj bude náročný súper, ale bude to o niečom inom. Budeme si môcť zasa vyskúšať iné veci. Prídu sa rozlúčiť chalani s reprezentáciou, bude to pekné. Verím, že to zvládneme a konečne si zahráme aj na novom štadióne," skonštatoval 23-ročný bek.

Ľubomír Šatka
Nastúpi Ľubomír Šatka na pozícii stopéra alebo na pravom kraji obrany? (TASR/AP)

Toho mrzí, že na reprezentačnom zraze sa nestretol s kamarátom a bývalým spoluhráčom z DAC-u Kristiánom Koštrnom. Ten mohol byť prvotnou alternatívou na post Petra Pekaríka, avšak pre zranenie predčasne káder Slovákov opustil. "Čo sa týka Kika, je to preňho ťažká situácia a je mi to ľúto," konštatoval Šatka, ktorému sa tak môžu viac otvoriť dvere do základu. Na akej pozícii očakáva, že by mohol v týchto dueloch nastúpiť, ak ho Pavel Hapal určí do jedenástky, ktorá nastúpi? "Čo sa týka mojej pozície, to je len na trénerovi. V reprezentácii som hrával vpravo, samozrejme, som najmä stopér. Tréner má mnoho možností, uvidíme," zakončil Šatka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia