spravy.sk spravy.sk

Aj Maďari si mysleli, že vyhrajú a postup majú vo vrecku, krotí eufóriu Hamšík
zdroj: TASR

Aj Maďari si mysleli, že vyhrajú a postup majú vo vrecku, krotí eufóriu Hamšík

Po zápase roka s Chorvátskom a súbojom pravdy v Maďarsku čaká slovenskú reprezentáciu tretí súboj o postup na európsky šampionát. Aj tentoraz všetci opatrne narábajú s pojmom kľúčový zápas. „Dôležitý,“ pomenoval štvrtkové stretnutie s Walesom kapitán Marek Hamšík.

Po prehre v prvom kvalifikačnom kole v Cardiffe (0:1) majú sokoli v Trnave ideálnu príležitosť zlepšiť si vzájomné zápasy s týmto súperom a podľa niektorých názorov si tým dokonca zaistiť postup na záverečný turnaj. „Takýmto štýlom presne rozprávali Maďari pred zápasom s nami. Ale nie je dobré tak rozmýšľať. Treba rozmýšľať len na ihrisku, nechať tam všetko a na tabuľku a šance sa pozerať až po záverečnom hvizde,“ reagoval razantne kapitán tímu Marek Hamšík. So spoluhráčmi ich okrem duelu s Walesom ešte čaká súboj v Chorvátsku a záverečné domáce stretnutie s Azerbajdžanom.

Slovensko - Wales (Gareth Bale, Ján Ďurica)
Na Slovensko príde aj Gareth Bale. Ten skóroval pri našej jedinej výhre (5:1) v roku 2006. V lete bol na odpis v Reale, dnes je členom základnej zostavy. „Čo som videl zápasy, Bale bol vo veľmi dobrej fazóne a patril medzi najlepších hráčov Realu, napriek náročnému letu. Je to ich najväčšia hviezda, treba si naňho dávať pozor, ale rovnako tak na všetkých hráčov Walesu,“ hovorí Hamšík. (foto: TASR)

Wales ako súper Slovensku nevyhovuje. Síce v októbri 2006 si v Cardiffe zverenci trénera Galisa vybojovali víťazstvo 5:1, čomu dvomi gólmi dopomohol Marek Mintál, avšak už v septembri 2007 dva góly Mareka Mintála v Trnave nestačili a Slováci prehrali 2:5. Za kratší koniec ťahali aj v úvodnom zápase skupiny EURO 2016 (1:2) a v kvalifikácii o postup na EURO 2020 (0:1). „Je pravda, že ostrovný futbal nám až tak nevyhovuje. Tie zápasy bývajú tvrdé, dynamické. Ale vždy sme týchto súperov vedeli potrápiť a spravíme to aj tentoraz. Videli sme aj u nich, že máme kvalitu a vieme byť lepší ako oni. Z druhého polčasu, ktorý sme u nich odohrali, si musíme niečo zobrať,“ apeluje legenda Neapola.

Tridsaťdvaročný stredopoliar dnes oblieka dres čínskeho klubu Ta-lien I-fang (Dalian Yifang), s ktorým sa vyštveral na 7. miesto v tabuľke tamojšej súťaže. Posledný zápas odohral ešte 21. septembra, liga má prestávku až do 20. októbra. „Mesačná prestávka bola aj od polovice augusta do polovice septembra, to isté bude aj na konci októbra do novembra. Je to pre mňa niečo iné, ale človek si časom zvykne. Zostáva nám ešte päť kôl. Ak sa posunieme vyššie, bolo by super, no ak nie, tak sa nič nestane, takéto umiestnenie si zhruba klub predstavoval,“ poznamenal k situácii v čínskej Superlige a verí, že jeho pripravenosť na ihrisku to neohrozí.

Slovensko fanúšikovia
Istý čas hrozilo, že Štadión Antona Malatinského bude prázdny. UEFA však svoje rozhodnutie napokon zmenila. „Neviem si predstaviť, že by sme hrali bez divákov. Na takéto zápasy pred plným štadiónom sa predsa všetci tešíme,“ hovoril na nedeľňajšom zraze Hamšík. (foto: TASR)

Trojtýždňové voľno využil Hamšík aj na zaslúženú dovolenku. „Bol som si oddýchnuť s manželkou v Dubaji, potom som bol doma s rodinou. V lete som totiž dovolenku nestihol a more mi už chýbalo. Následne som sa pripravoval klasicky na bicykli, v posilňovni, zahral som si aj futbal. Na Slovensku som už asi desať dní, prichádzam odpočinutý a plný chuti do futbalu,“ usmial sa Marekiaro, ktorý sa už teší aj na zápas s Paraguajom. V ňom sa fanúšikovia na Tehelnom poli rozlúčia s Martinom Škrtelom, Tomášom Hubočanom i Adamom Nemcom. „Hrali sme spolu niekoľko rokov a všetkých ich rád uvidím a teším sa, že si spolu zahráme. V kontakte sme prakticky stále, máme nejaké skupiny na mobiloch. Teraz sa ale sústredíme iba na kvalifikačný duel proti Walesu. Verím, že budeme úspešní, aby sme mohli s úsmevom preladiť na druhý duel,“ zakončil Hamšík, ktorý sa nasledovať kroky svojich kolegov nechystá.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia