spravy.sk spravy.sk

Koštrna: Vedel som, že ma repre tréneri sledujú. Chcem byť stabilným reprezentantom
zdroj: TASR

Koštrna: Vedel som, že ma repre tréneri sledujú. Chcem byť stabilným reprezentantom

Po Ľubomírovi Šatkovi vyrastá pod vedením Petra Hyballu v Dunajskej Strede ďalší slovenský reprezentant. Tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal prvý raz zaradil do nominácie Kristiána Koštrnu, dvadsaťpäťročný odchovanec Trnavy, ktorý končil mládežnícke roky v anglickom Wolverhamptone, by mohol nahradiť stabilného člena slovenského tímu Petra Pekaríka.

Koštrna to mal z Dunajskej Stredy do Šamorína, kde mala v miestnom komplexe tradične zraz slovenská reprezentácia, veľmi blízko. Niet divu, že patril medzi prvých hráčov, ktorého tréneri privítali. Jeho reprezentačná skúsenosť však trvala iba šesť hodín. Namiesto tréningu s elitou slovenského futbalu si podal ruku s trinástimi hráčmi, realizačným tímom, podstúpil lekárske vyšetrenia a absolvoval ešte spoločnú večeru. Po nej si zobral kufor s vecami na sedem dní a vrátil sa domov. Zranený lýtkový sval mu aktuálne reprezentovať Slovensko nedovolí. To je futbal. Aj takéto sklamanie k nemu patrí. Mňa to ale neodradí, verím, že po vyliečení výkonmi presvedčím trénera reprezentácie, aby ma opäť povolal. Najlepšie už na novembrový dvojzápas,“ nestráca nádej Kristián Koštrna

V rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) priznal, že o nominácii vedel už pred zápasom so Žilinou. Týždeň a pol sa tešil, no v stredu zacítiť bolesť, pre ktorú nedokončil tréning a v sobotu nemohol ani nastúpiť do ligového stretnutia. Teraz mu zničil aj prvý reprezentačný zážitok. „Keď padlo rozhodnutie, že odchádzam, bol som smutný, že sa nemôžem trénerovi ukázať. Chcem sa stať stabilným reprezentantom,“ vyznal sa rodák z Hlohovca. Myslím si, že moje výkony v drese DAC boli fakt dobré, aj preto som kapitánom mužstva. Tréneri Hapal s Brunegrafom ma od začiatku sezóny sledovali, vedel som o tom. Keď mal Peter Pekarík zdravotné problémy, naskytla sa mi príležitosť zastúpiť ho. Chcel som sa trénerom odvďačiť za dôveru. Urobím tak, ak ešte šancu dostanem.“

Kristián Koštrna (Slovan - Dunajská Streda)
Koštrna patrí medzi najlepších ligových hráčov na svojom poste. V minulej sezóne zaznamenal za 25 zápasov gól a asistenciu, v tejto má za desať zápasov bilanciu 1+2. (foto: TASR)

Bývalý člen reprezentácie do 21 rokov za éry Ivana Galáda oslávi v polovici decembra 26. narodeniny, nateraz ho v národnom tíme nahradí o dva roky starší Boris Sekulič, do zápasu zrejme predsalen po zranení naskočí Peter Pekarík. Koštrna si pred šiestimi rokmi prešiel náročným zranením, keď si zlomil obe ihlice v nohe a na dlhší čas vypadol z futbalových trávnikov. Začiatkom roku 2015 štartoval kariéru odznova vo štvrtoligovom Boleráze, odtiaľ sa posunul do treťoligového rakúskeho Pandorfu a dopracoval to až do vtedy prvoligového bulharského celku Pirin Blagoevgrad. V danej sezóne sa dostal do najlepšej jedenástky ročníka, keď po ňom siahol DAC. Za necelých päť rokov od nuly dokráčal až do reprezentácie. Na prvý štart si však ešte chvíľu počká.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia