spravy.sk spravy.sk

Zmeškaný hovor a pozvánka po roku. Sekulič komentoval veľký návrat i fazónu Slovana
zdroj: TASR

Zmeškaný hovor a pozvánka po roku. Sekulič komentoval veľký návrat i fazónu Slovana

Naposledy hral za Slovensko v júni roku 2018, teraz by mohol na pravom kraji obrany vyzvať Garetha Balea či Daniela Jamesa. Boris Sekulič môže byť liekom na boľavé miesto na ihrisku, ktorým je práve tento kraj defenzívy. Povinnosti Petra Pekaríka, ktorý sa síce podľa vlastných slov cíti zdravotne fit, ale nemá zápasovú záťaž, mohol pôvodne na seba prebrať Kristián Koštrna, ktorý však reprezentačný zraz pre vlastné zdravotné problémy predčasne opustil.

Aj pre tieto komplikácie sa posunul rodák z Belehradu zo širšej nominácie SR do užšieho výberu trénera Pavla Hapala. Zadák poľského Górnika Zabrze sa o tom dozvedel iba v nedeľu. "Odohral som zápas proti Cracovii Krakov (1:1), po ňom som išiel do autobusu a videl som zmeškaný hovor. Následne aj sms správu. Volal mi asistent trénera Oto Brunegraf. Nevedel som presne, o čo pôjde, ale cítil som, že by mohlo ísť o pozvánku. Následne sme si zavolali a pohovorili si. Okamžite som prišiel sem a teším sa, že tu môžem byť," vysvetlil podrobne celú situáciu Sekulič pred pondelkovým tímovým tréningom.

Nová výzva

Naturalizovaný Slovák tak bol povolaný na jednu z najdôležitejších častí kvalifikácie o postup na ME 2020, a teda štvrtkový zápas proti Walesu. Doteraz bol jeho posledným stretnutím v drese "áčka" lanský duel proti Maroku v Ženeve. "Hral som zatiaľ iba priateľské zápasy a teraz by to bolo niečo úplne iné. Každý raz som sa síce dostal na širšiu súpisku, teraz som ale už prvýkrát v užšom. Vždy ale bolo pre mňa výborné byť aj na širšej súpiske. Je to dobré znamenie, že ma tréner sleduje," pokračoval Sekulič, ktorý poctivo sledoval všetky zápasy Slovenska v E-skupine a vie, aká nesmierne vyrovnaná je kvalifikačná tabuľka. "Proti Walesu ide o dôležitý domáci zápas a môžeme zlomiť celú kvalifikáciu."

Maroko - Slovensko (Khalid Bouthaib, Boris Sekulič)
Boris Sekulič si naposledy obliekol slovenský dres v prípravnom zápase proti Maroku. (foto: tasr)

Bude pripravený nastúpiť na pravý kraj defenzívy v prípade potreby? "Pozeral som ostatné dva zápasy a viem, že 'Peky' mal nejaké problémy. Aj vtedy ale dokázal na pravom kraji obrany zahrať veľmi dobre. Preto uvidíme, komu dá tréner priestor," približuje rodený Srb, ktorý by mohol na pravom krídle vyzvať jedného z najlepších futbalistov za ostatné roky. "Bale je určite najväčšia hviezda Walesanov, o čom netreba diskutovať. Určite si ale spravíme komplexnú analýzu celého tímu," pokračuje Sekulič a následne odpovedá na otázku, kde tkvie najväčšia sila Slovákov. "Bol som tu dvakrát a všetko funguje ako veľká rodina. Sme jedno mužstvo, to je najväčšia kvalita - tímovosť."

Štadióna sa nedočkal

Sekulič chce za Slovensko zúročiť skúsenosti nazbierané v poľskej lige. V drese Zabrze nastupuje pravidelne a Górniku aktuálne patrí jedenásta priečka. "Chceme sa určite dostať do play-off, chýba nám pár bodov, ale je iba začiatok ročníka," hovorí 27-ročný bek, ktorý si angažmán u našich severných susedov pochvaľuje. "Podmienky sú v poľskej lige veľmi dobré. Máme skvelý štadión aj fanúšikov. Každý chce hrať a všetky mužstvá majú dostatok peňazí. Je to úplne iný level ako na Slovensku."

Samotný odchovanec klubu FK Zemun pritom vie, o čom hovorí. Veď v rámci našej najvyššej súťaže si počas rokov 2011-2015 obliekal dres MFK Košice, kde si ho vychoval tréner Ján Kozák a dal mu príležitosť zahrať si aj v reprezentácii. Medzitým sa však Boris stihol na tri roky stať hráčom Slovana Bratislava. Vtedy "belasí" hrávali domáce duely na Pasienkoch a Sekulič sa ani ako kapitán domáceho stánku nedočkal. Teraz sa však aj preto teší na nedeľný prípravný zápas proti Paraguaju na novom Tehelnom poli. "Čakal som na štadión tri roky a, žiaľ, v drese Slovana som sa nedočkal. Teraz som veľmi rád, že to príde na reprezentačnej úrovni. Možno to tak bude ešte lepšie," poznamenal hráč s dvojitým občianstvom.

Boris Sekulič (ŠK Slovan Bratislava)
Boris Sekulič hral tri roky za Slovan, na novom Tehelnom poli však zažije premiéru až teraz. (foto: skslovan.com)

Raz sa prehrá, všetko je katastrofa

Ako priznal, Slovan stále sleduje a teší ho, že sa jeho bývalému zamestnávateľovi darí. "Slovan investoval do mužstva veľa peňazí, dominoval vo Fortuna lige. Väčšinu hráčov poznám a viem, že sú dobrí a Európsku ligu môžu hrať vyrovnane takmer s každým. Prišiel nový tréner, nový impulz, ide im to veľmi dobre. Popravde, čakal som to a som za nich nesmierne rád," priznal Sekulič, ktorý sa pristavil aj pri fakte, že sa Bratislavčanom nezadarilo v prvom predkole Ligy majstrov a každý ich odpisoval. Teraz ale hrajú v skupinovej fáze EL. "V Slovane to tak chodilo. Raz sa prehrá a všetko je katastrofa. Potom sa raz zvíťazí a sú najlepší. Ja som ich sledoval po celý uplynulý rok, som s niektorými v kontakte a viem, ako 'belasí' fungujú. S kvalitou, ktorú majú, musia hrať Európsku ligu," rozprával s úsmevom Sekulič.

Slovanisti doposiaľ nazbierali v K-skupine kontinentálnej súťaže ako jej líder štyri body za výhru nad Besiktasom (4:2) a remízu v Brage (2:2). Sekulič verí, že ak budú takto pokračovať, môžu postúpiť aj do vyraďovacej fáze súťaže. Kľúčový môže byť už zápas proti Wolverhamptonu. "Keď vyhrajú doma, budú favoriti na postup zo skupiny. Ale aj keď prehrajú, budú mať ďalšie tri zápasy, čiže nič sa nedeje. Môžu veľa získať, aj veľa stratiť. Dúfam, že sa budú môcť spoľahnúť aj na fanúšikov a príde plný štadión," zaželal si na záver Boris Sekulič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia