spravy.sk spravy.sk

Barca rozobrala Sevillu za osem minút, no dohrávala v deviatich. Dembele sa vyfarbil
zdroj: TASR

Barca rozobrala Sevillu za osem minút, no dohrávala v deviatich. Dembele sa vyfarbil

Argentínsky futbalista Lionel Messi sa dočkal prvého gólu v tejto sezóne. Podarilo sa mu to v 8. kole španielskej ligy, keď dokonal triumf FC Barcelona nad FC Sevilla 4:0. Domáci rozložili súpera už v prvom polčase, ich výkon však zatienil záver zápasu, keď dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov.

"Blaugranas" rozhodli za osem minút, keď sa v rozmedzí 27. až 35. minúty presadili Luis Suarez, Arturo Vidal a Ousmane Dembele. "Bol to dôležitý zápas a vôbec nie jednoduchý. V prvom polčase sa súper snažil útočiť, nechával nám však príliš priestoru a my sme to využili. Sevilla hrala vo štvrtok zápas, ale pôsobila čerstvo a robila nám problémy, najmä na krídlach," zhodnotil tréner Ernesto Valverde pre denník Marca.

Kým prvý polčas ho potešil, zo záveru určite nemal radosť. Najprv v 87. minúte debutujúci Ronald Araujo zastavil unikajúceho Javiera Hernandeza a videl červenú kartu. Verdikt hlavného rozhodcu Antonia Mateua vzbudil rozhorčenie u domácich hráčov. Nervy na uzde neudržal najmä Dembele, ktorý nezaostal za svojou povesťou problémového hráča, protesty prehnal a putoval za Araujom predčasne do šatne. "Je na každom rozhodcovi, aké kritériá zvolí pri posudzovaní faulov. Mne sa nezdalo, že by išlo o nedovolanú hru. Čo povedal Dembele, to je mi záhadou. Určite to však nebola dlhá fráza, pretože je zázrak dostať z neho niečo v španielčine," okomentoval Valverde záver zápasu.

Dembele, Suarez
Ousmane Dembele (vľavo) nezaostal za svojou povesťou problémového hráča (foto: TASR)

Sevilla utrpela v La Lige tretiu prehru z predchádzajúcich štyroch zápasov. Z Barcelony si odniesla debakel, no tréner Julen Lopetegui svojich zverencov podržal: "Hrali sme dobre, mali sme príležitosti, ale nepremenili sme ich a zaúradovala futbalová pravda nedáš-dostaneš. Prvý gól nám podrazil nohy a nedokázali sme sa spamätať. Po tom, ako sme trikrát inkasovali za osem minút, bolo ťažké motivovať hráčov. V druhom polčase sme opäť predviedli dobré akcie, ale ani tie sme nedotiahli. Výsledok je pre nás horší, ako sme si zaslúžili."

zdroj: hoofoot.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia