spravy.sk spravy.sk

Nedobytná pevnosť padla. Chýbalo nám odhodlanie, hovorí tréner Bayernu
zdroj: TASR/AP

Nedobytná pevnosť padla. Chýbalo nám odhodlanie, hovorí tréner Bayernu

Futbalisti Bayernu Mníchov nedokázali v 8. kole potvrdiť formu z Ligy majstrov a podľahli na domácej pôde Hoffenheimu 1:2. Hrdinom zápasu bol dvojgólový Armén Sargis Adamjan, ktorý ešte donedávna nastupoval len v nižších nemeckých súťažiach.

Zverenci trénera Nika Kovača si, zdá sa, vystrieľali všetky náboje v utorkovom zápase Ligy majstrov proti Tottenhamu Hotspur, ktorý zdemolovali na jeho pôde 7:2. Z ich dvadsiatich striel si totiž v sobotu našla cestu za chrbát brankára Olivera Baumanna len jedna. Strelecký výpadok využili dokonale hostia na druhé víťazstvo v sezóne.

To zabezpečil dvoma premiérovými gólmi arménsky reprezentant Sargis Adamjan, ktorý najskôr v 54. minúte otvoril skóre duelu po prihrávke Dennisa Geigera a v 79. minúte odpovedal strelou spoza pokutového územia na vyrovnávajúci gól Roberta Lewandowskeho. "Chceli sme dať zo seba všetko, čo v nás je. Dnes skrátka všetko zafungovalo v náš prospech. Sám tomu nemôžem uveriť. Tréner mi dal prvýkrát šancu od úvodu stretnutia a chcel som mu ju splatiť. Myslím si, že sa mi to celkom podarilo," povedal 26-ročný hráč, ktorý si ešte v sezóne 2016/2017 obliekal dres štvrtoligového Steinbachu Haiger.

Hostia uštedrili Bayernu prvú domácu prehru vo všetkých súťažiach od marca tohto roku. V lige trvala ich nezdolnosť takmer rok. "Nezvládli sme zopakovať náš utorkový výkon. Prvý polčas bol slušný, no mali sme z neho vyťažiť viac. Chýbalo nám odhodlanie. Druhé dejstvo nám vôbec nevyšlo. Robili sme príliš veľa chýb a nedokázali sme dostať súpera pod tlak. V konečnom dôsledku si súper zaslúžil víťazstvo," zhodnotil tréner Kovač.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia