spravy.sk spravy.sk

Červená karta Mitreu ostáva v platnosti, Trebišov aj futsalová Pinerola s pokutami
zdroj: foto: Jozef Bedej

Červená karta Mitreu ostáva v platnosti, Trebišov aj futsalová Pinerola s pokutami

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) rozhodla o trestoch pre účastníkov našich dvoch najvyšších súťaží. Vyjadrila sa aj k červenej karte pre Bogdana Mitreu, voči ktorej sa v priebehu týždňa odvolal Spartak Trnava.

Rozhodnutie hlavného arbitra zo 77. minúty zápasu proti Zlatým Moravciam ponecháva disciplinárka v platnosti. V piatkovej úradnej správe uvádza, že "berie na vedomie podnet klubu doručený elektronickou formou dňa 01.10.2019 a na základe stanoviska odbornej komisie KR SFZ ponecháva verdikt v platnosti."

Pozastavený výkon na jedno súťažné stretnutie majú okrem Rumuna Mitreu aj Patrik Krčula (MŠK Púchov), Damián Leško (Partizán Bardejov) a Jakub Baláž (ŠK Slovan Bratislava B). Richard Gmitter zo Slavoja Trebišov si pre kopnutie súpera nadmernou silou v súboji o loptu v neprerušenej hre odsedí dve stretnutia.

Trest pre rovnakú situáciu neminie ani Dušana Kucharčíka z Liptovského Mikuláša, ktorý svojím zákrokom ťažko zranil brankára Petržalky Frederika Valacha. Predbežným ochranným opatrením DK pozastavuje výkon športu hráčovi MFK Tatran až do rozhodnutia disciplinárky. DK totiž prv žiada Petržalku o predloženie informácie o povahe zranenia a predpokladanej dobe liečenia Valacha. Až na základe toho určí presnú dĺžku trestu pre Kucharčíka.

DK zároveň rozdávala pokuty. Druholigový Trebišov pre vulgárne pokriky divákov voči rozhodcovi a kritike delegovaných osôb zaplatí 200 eur. Do svojej kasy bude musieť siahnuť aj bratislavský futsalový klub Pinerola Futsal 1994. Ten odstúpil pred začiatkom ročníka 2019/2020 z najvyššej súťaže VARTA futsal liga. Za porušenie povinností vyplývajúcich z predpisov SF, závažného porušenia princípov a ustanovení Stanov SF, Súťažného poriadku SF a zásady fair-play spojenej s narušením integrity dotknutej súťaže musí zaplatiť finančnú pokutu vo výške 2000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia