spravy.sk spravy.sk

Arsenal vybavil Liege už v prvom polčase, zahviezdil brazílsky tínedžer
zdroj: TASR

Arsenal vybavil Liege už v prvom polčase, zahviezdil brazílsky tínedžer

Finalista minulého ročníka FC Arsenal v zápase F-skupiny doma deklasoval belgický Standard Liege 4:0. V základnej zostave pritom chýbali viaceré opory na čele s kanonierom Pierreom-Emerickom Aubameyangom či Nicolasom Pepeom.

"Kanonieri" nezostali nič dlžní svojej prezývke a už po 22 minútach viedli 3:0. Dvakrát sa presadil iba 18-ročný Brazílčan Martinelli, ktorý skóroval v rozmedzí troch minút. Tretí zásah pridal 20-ročný Joseph Willock a po zmene strán uzavrel skóre 23-ročný Daniel Ceballos. "K mojim cieľom patrí strieľať góly, no najlepšie je, ak vyhráme na nulu. Tréner nám prízvukoval, aby sme hrali aj keď sme viedli o tri či štyri góly, to nám vštepuje neustále. Náš kormidelník chce začleňovať mladých, takže som rád za každú šancu a snažím sa ju využiť," povedal produkt akadémie Arsenalu Willock pre BT Sport.

zdroj: hoofoot.com

Okrem neho a Martinelliho sa v základnej zostave objavil aj 19-ročný Reiss Nelson. "Dali sme šancu mladým a oni sa jej chopili. Ukázali skvelé výkony a pomaly dosahujú úroveň prvého tímu. Hrajú naozaj dobre," povedal kouč Arsenalu Unai Emery.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia