spravy.sk spravy.sk

Petržalka reaguje na zranenie dvoch brankárov, zalovila v nižšej súťaži
zdroj: fcpetrzalka.sk

Petržalka reaguje na zranenie dvoch brankárov, zalovila v nižšej súťaži

Už štvrtého brankára v aktuálnej sezóne má FC Petržalka v A-tíme. Vedenie klubu muselo promptne zareagovať po tom, ako kvôli zraneniam na dlhšie obdobie vypadla z hry dvojica gólmanov. Riešením je príchod Pavla Lastovicu z tretej ligy.

Ostatný víkend Petržalčanom neprial. Najprv si brankár Peter Sokol privodil únavovú zlomeninu nohy a následne sa v stretnutí proti Liptovskému Mikulášu nešťastne zranila i jednotka medzi tromi žrďami Frederik Valach. Trénerom odrazu zostal len skúsený Ľuboš Kamenár, vedenie preto muselo zasiahnuť. Bielo-čierni napokon zalovili v Krásne nad Kysucou.

„Počas celého leta som očakával ponuku, prišla v posledný deň, žiaľ, na úkor zraneného Valacha. Osobne sa nepoznáme, ale rád by som mu poprial skoré uzdravenie. Pevne verím, že klubu pomôžem zaceliť dieru po zraneniach oboch brankárov a pomôžem naplniť očakávania fanúšikov,“ cituje klubový web slová 26-ročného gólmana, ktorý bude v Petržalke hosťovať do konca jesennej časti.

Lastovica už s tímom odtrénoval niekoľko tréningových jednotiek. A hoci si uvedomuje, že nebude plniť rolu brankárskej jednotky, napriek tomu sa teší na novú výzvu. „Je to šanca nadobudnúť cenné skúsenosti, či už od výborného trénera brankárov Mentela, alebo od brankára Kamenára. Viem, aká je moja pozícia a úloha, budem sa snažiť dobre mu sekundovať a kryť chrbát. Prišiel som z nižšej ligy, som si toho vedomý. Som pripravený urobiť všetko, čo bude v mojich silách, aby som sa odvďačil za dôveru,“ nechal sa počuť kmeňový hráč Krásna nad Kysucou, ktorý v minulosti pôsobil aj v Borčiciach. S Petržalkou bol v kontakte už v lete a aj keď pred pár mesiacmi transfer padol, napokon sa predsa len uskutočnil.

Petržalka, ktorej aktuálne patrí v druhej lige siedma priečka, sa v sobotu predstaví na pôde dvanásteho Komárna. V bráne bude podľa všetkého stáť Ľuboš Kamenár, ktorý sa klubu opísal iba pred týždňom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia