spravy.sk spravy.sk

Slovan s nečakanou podporou na tribúne, Lobotka: Nech sa im darí čo najdlhšie
zdroj: TASR

Slovan s nečakanou podporou na tribúne, Lobotka: Nech sa im darí čo najdlhšie

Španielske Vigo delí od portugalskej Bragy len hodina cesty autom, čo slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, pôsobiaci v tamojšej Celte, bez váhania využil. Keď sa mu naskytla možnosť vidieť bratislavský Slovan v akcii, neváhal a v rámci svojho voľného času sa rozhodol podporiť „belasých“ v náročnom súboji proti domácemu Sportingu.

Rodák z Trenčína pribehol na štadión len pár minút pred stretnutím, bezprostredne po ňom sa zasa ponáhľal späť domov, keďže od rána ho znovu čakali klubové povinnosti. So slovanistami sa tak stretnúť nestihol, no na zvedavých novinárov si predsa len našiel kúsok času. „Som tu prvýkrát ako divák, tak som trošku blúdil,“ rozhovoril sa s úsmevom na tvári Lobotka, ktorý deväťdesiat minút držal palce slovenskému zástupcovi: „Som rád, že sa Slovan prebojoval do skupinovej fázy Európskej ligy. Škoda, že mu to nevyšlo v Lige majstrov. Mal som popoludní voľno, tak som sa prišiel pozrieť a trochu ich podporiť.“

Hoci herná prevaha portugalského tímu bola jasne viditeľná, Lobotka vyzdvihol prejav „belasých“. „Ukázalo sa, že Braga má kvalitu, jej hráči sú výborní na lopte, technicky zdatní. Domáci sa dobre dostávali do nebezpečných situácií, no nedokázali to zužitkovať. Slovan síce nemal toľko šancí, no dal tiež dva góly. Možno, keby som bol z Portugalska, tak by som hovoril niečo iné, no som Slovák a myslím si, že Slovan si za svoj výkon bod zaslúžil. Hráči chceli s výsledkom niečo spraviť. V pohárovej Európe platí, že ak je tím dobre organizovaný, ide si za výsledkom, bojuje, zráža sa, behá, tak sa mu to vráti,“ vyzdvihol bojovný výkon slovenského majstra odchovanec trenčianskeho AS.

Hráči Slovana a Bragy
Stanislava Lobotku teší, že Slovan robí Slovensku dobré meno na klubovej scéne (foto: TASR)

Zverenci trénera Jána Kozáka ml. majú po dvoch kolách skupinovej fázy na konte štyri body a príjemne prekvapili nielen futbalové Slovensko. „Hrajú dobre, navyše im praje i šťastie, čo je dôležité. Dúfam, že im to vydrží čo najdlhšie, pretože pre slovenský futbal je to veľmi dobré,“ uvedomuje si 24-ročný stredopoliar, ktorý sa po nedeľňajšom domácom stretnutí proti Athleticu Bilbao presunie na Slovensku, kde ho čaká reprezentačný zraz pred kvalifikačným súbojom proti Walesu a prípravným zápasom s Paraguajom: „Už sa neviem dočkať, na zraz sa vždy teším. Je tam super partia. Zdravotne sa cítim v pohode, snažím sa dobre trénovať a zdravo stravovať, aby som bol fit.“ 

Vstup do novej sezóny Celte Vigo nevyšiel, po siedmom kole La Ligy sa nachádza až na sedemnástej priečke v tabuľke, na konte má iba šesť bodov za jedno víťazstvo a tri remízy. „Určite to mohlo byť aj lepšie. Kvalitu v tíme máme, no nedarí sa nám. Máme možno lepší tím, než pred dvoma rokmi, keď sme dlho bojovali o miestenku do Európsky ligy, no nedokážeme zápasy zlomiť vo svoj prospech. Na body sa hrozne narobíme, no verím, že sa to už čoskoro zmení,“ zaželal si na záver 19-násobný reprezentant a vydal sa z Bragy späť do Viga.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia