spravy.sk spravy.sk

Kozák spomína na Artmediu, do zostavy vložil všetkých obrancov
zdroj: TASR

Kozák spomína na Artmediu, do zostavy vložil všetkých obrancov

Pri pohľade na zostavu bratislavského Slovana mali všetci deja vu, tréner Ján Kozák sa v Európe rozhodol na ihrisku súpera opäť postaviť piatich obrancov a pri zranení kapitána Božikova absolútne vyčerpal obranné možnosti. Tie mu priniesli ďalší úspech, po postupe, napriek prehre v Solúne, získal veľmi cenný bod v Brage.

Proti rýdzo portugalsko-brazílskej zostave nasadil päťčlennú defenzívu. Pri absencii kapitána Vasila Božikova nastúpili vedľa Myentyho Abenu na stopérskom poste Vernon de Marco a Kenan Bajrič, na krajoch Jurij Medveděv a Arťom Suchockij. Keďže ďalší obrancovia nezostali, tréner na lavičku mohol posadiť dvoch brankárov Šullu i Trnovského. „Rozostavenie pramenilo z obrovskej kvality súpera. Usúdili sme, že oproti našej lige to musíme vzadu viac zhustiť, aby šikovní domáci futbalisti nemali toľko priestoru. Chlapci to zvládli dobre, aj keď sa našli chybičky, ktoré si na videu cez týždeň ukážeme,“ zhodnotil na tlačovej konferencii tréner Ján Kozák.

Napriek tomu, že jeho ťah vyšiel na mimoriadne cenný bod do tabuľky, dva inkasované góly mohli stáť slovenského majstra pozitívnu sériu. „Braga dokumentovala svoju silu, prebrala iniciatívu a bola zrejmá herná i územná prevaha, určite mali aj viac šancí ako my. Napriek tomu, že mala aj pár akcií, ktoré sme od nich očakávali a pripravovali sa na ne, paradoxne skórovali zo štandardky a po strele zdiaľky,“ hovoril kormidelník Slovana. „Chlapci to oddreli v plnom nasadení. Už pár zápasov v závere rozhodli, nebude to náhoda. Zaslúžia si väčšiu úctu a rešpekt, než sa im bežne na Slovensku dostáva. Dlhodobejšie totiž dokazujú svoju hernú úroveň. Nebudem tvrdiť, že získaný bod v Brage je zaslúžený, ale keď poctivo pracujete, šťastie sa k vám prikloní.“

Slovan radosť
Slovan po dvoch zápasoch prekvapivo tróni na čele K-skupiny (foto: TASR)

Tréner Kozák zmenil rozostavenie až desať minút pred koncom, keď jeho tím prehrával. Obranca Suchockij prenechal miesto rýchlemu krídelníkovi Erikovi Danielovi. A práve zlaté ručičky Jána Kozáka sa potvrdili – Bajrič skvele zapracoval v poli, ideálne vysunul Daniela a jeho strieľaná prihrávka sa od obrancu Bragy odrazila do siete. „Zmenili sme rozostavenie a keď súper nevyriešil niektoré brejkové situácie najlepšie, prišla naša chvíľa. Dominik Greif spravil správne, keď nenakopával loptu dopredu, pretože súper mal vo vzdušných súbojoch navrch. Bajrič to vzal na seba, vyviezol loptu dobrých štyridsať metrov a výborne vyriešil situáciu prihrávkou. Nechcem vyzdvihovať iba Daniela, pretože všetci traja striedajúci hráči dobre naskočili a chcem, aby cítili, že sú dôležití pre mužstvo.“

Pred zápasom v Brage tréner Ján Kozák skôr spomínal na prehru 0:4 spred jedenástich rokov, ktorú utrpel s Petržalkou na tomto štadióne. Po zápase už skloňoval hviezdnu éru Artmedie. Slovan si totiž žije svoj sen a so štyrmi bodmi je na čele K-skupiny. „V Artmedii sme mali pred posledným zápasom v skupine päť bodov a boli sme blízko k postupu zo skupiny. Teraz máme body štyri a ak sa to bude takto priaznivo vyvíjať, tak to môže byť zaujímavé do posledného kola. Ambície teraz prirodzene musia ísť trochu vyššie, aj keď nechcem preháňať, ale sme blízko k boju o postup,“ vážil slová Kozák. „Snažíme sa pracovať čo najlepšie. Každý jeden v klube, v realizačnom tíme či kádri. Vážim si prístup hráčov, avšak stále si myslím, že toto mužstvo má ešte väčší potenciál. S výnimkou možno dvoch hráčov nemá nikto z nich skúsenosti z takejto fázy súťaže a ak k nim budeme pristupovať správne a hráči pôjdu naplno, tak budú rásť a môžu sa ešte zlepšiť,“ uzavrel mladý kormidelník.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia