spravy.sk spravy.sk

Krásna a neopísateľná premiéra na Tehelnom poli. Lavrinčík: Nečakali sme, že príde toľko ľudí
zdroj: skslovan.com

Krásna a neopísateľná premiéra na Tehelnom poli. Lavrinčík: Nečakali sme, že príde toľko ľudí

Zážitok s odmenou v podobe výhry. Mládežníci Slovana Bratislava si odbili úspešnú premiéru na Tehelnom poli, keď v prestížnom zápase UEFA Youth League zdolali bulharský Ludogorec Razgrad tesne 1:0. Starší dorast "belasých" doplnený o dvoch starších futbalistov (ročník 2000) má za sebou životnú skúšku v mládežníckej Lige majstrov, ktorú zvládol na výbornú a netajil obrovskú eufóriu.

"Dnešný večer radím medzi krásne a neopísateľné. Hrali sme doma, zvíťazili sme, gól je pre mňa len takou čerešničkou," hovoril po zápase podľa oficiálneho webu Slovana Denis Potoma, ktorý sa stal autorom jediného, a teda víťazného presného zásahu. Ten dosiahol v 50. minúte po peknej kombinačnej akcii. "Matej Rosenberger to pri tej akcii vzal z pravej strany, kričal som si na spätnú prihrávku na šestnástku, čo videl nabiehajúci David Strelec. Loptu mi pustil, a ja som sa ju už potom len snažil umiestniť do siete," opísal gólovú situáciu Potoma.

"Belasí" mladíci sa mohli presadiť už skôr. V prvom polčase však spomenutý Strelec nenadviazal na svoju vynikajúcu formu z Fortuna ligy. Autor štyroch gólov z ostatných troch meraní síl medzi elitou v nájazde neprekonal brankára hostí, pretože nedočiahol na loptu. "Škoda, že Dávid Strelec neskóroval zo samostatného nájazdu, bolo by to ešte lepšie, ale aj 1:0 je pred odvetou veľmi priaznivý výsledok," myslí si tréner mladšej kategórie Bratislavčanov Vladimír Gála. Netajil veľkú hrdosť na svojich zverencov. "Pre nás to bola veľká skúška a tiež trochu neznáma, napriek tomu, že sme absolvovali podrobnú analýzu súpera. Som nesmierne šťastný a hrdý na chalanov, že zdolali renomovaný európsky klub. Odohrali sme náročný, no nesmierne poučný zápas na ťažkom teréne. Výborne sme zvládli veci, na ktoré sme sa pripravovali," jasal Gála.

Tréner mládežníkov dodal, že ho potešila možnosť zahrať si na Tehelnom poli. Dávid Strelec mal ako hráč "áčka", ktorý hráva na najväčšom slovenskom štadióne pravidelne, radosť z toho, že si znovu zahral s chlapcami, s ktorými vyrastal. Ostatní sa tešili možnosti zahrať si v tomto stánku. "Ako malý som si ani nepredstavoval, že si niekedy zahrám na Tehelnom poli. Som šťastný, že sa mi to podarilo," konštatoval pre TA3 brankár Martin Trnovský, ktorý v stretnutí predviedol viacero skvelých zákrokov. Tie videlo dohromady 1064 divákov, čo bolo pre Slovan taktiež zážitkom. "Nečakali sme, že príde toľko ľudí, ktorí výborne povzbudzovali a až do konca zápasu nás hnali vpred, za čo im ďakujeme. Zvíťazili sme, nedostali sme gól, čo sme si pred zápasom aj priali. Celkovo je dnešný večer pre nás skvelým zážitkom," nadviazal na slová Trnovského kapitán družstva Samuel Lavrinčík.

Ak chce Slovan pomýšľať na ďalší zápas v mládežníckej Lige majstrov na domácom ihrisku, musí najprv úspešne zvládnuť aj odvetu. Tá sa uskutoční 23. októbra v Bulharsku. Hoci Bratislavčania odcestujú do odvetného merania síl s víťazstvom, výsledok 1:0 dokáže byť zákerný, čo si uvedomujú aj oni. "Pred odvetou máme náskok, no ešte nič nie je rozhodnuté. Uvidíme, či si ma tréner ako staršieho hráča vyberie aj do druhého zápasu, no veľmi by som si to prial, pretože mládežnícka Liga majstrov je skvelou odmenou za minuloročnú prácu," konštatoval 19-ročný hrdina prvého zápasu Denis Potoma.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia