spravy.sk spravy.sk

Slovan premiérovo v mládežníckej LM, proti bulharskému šampiónovi aj so Strelcom
zdroj: foto: skslovan.com

Slovan premiérovo v mládežníckej LM, proti bulharskému šampiónovi aj so Strelcom

Slovenský majster ŠK Slovan Bratislava bude mať v európskej súťaži zastúpenie aj v mládežníckej kategórii. Jeho starší dorast si titulom v domácej lige vybojovali premiérovú účasť v mládežníckej Lige majstrov. V nej nastúpia hráči z ročníka 2001 a mladší, pričom ich môžu doplniť traja futbalisti narodení v roku 2000. Súčasťou tímu bude aj útočník seniorského tímu Dávid Strelec, informovali "belasí" na svojom facebooku.

Prvým súperom belasých bude bulharský Ludogorec Razgrad. Hrať sa bude na klasický dvojzápas doma-vonku, pričom podobne ako v iných európskych súťažiach, aj v tomto prípade platí pohárová matematika.

Úvodný duel odohrajú slovanisti na domáca v stredu 2. októbra od 18:00 h na Tehelnom poli Odveta je na programe 23. októbra v Bulharsku. Všetci držitelia permanentiek majú vstup na domáci zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Voľný vstup je pre deti a mládež do 18 rokov. Pre ostatných fanúšikov platí jednotná cena 3 eurá. Vstupenky si zakúpite online na ticketmedia.sk

"Je to premiérová účasť ŠK Slovan v mládežníckej Lige majstrov, ktorá je obdobou 'klasickej' Ligy majstrov. Účasť sme si zaistili majstrovským titulom v kategórii staršieho dorastu. Naším prvým súperom je bulharský majster Ludogorec Razgrad. Podrobne sme si ich analyzovali, je to fyzicky výborne pripravené mužstvo, ktoré hrá typický bulharský futbal podložený agresivitou, vyšším napádaním a nepozná stratenú loptu. Na druhej strane, pri žrebe sme mohli dostať aj ťažších súperov. Myslím si, že Ludogorec je hrateľný, no musíme podať stopercentne koncentrovaný výkon. Pevne verím, že sa budeme tešiť z postupu do ďalšieho kola," povedal tréner tímu Vladimír Gála na oficiálnom webe Slovana.

zdroj: youtube.com/ŠK Slovan Bratislava

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia