spravy.sk spravy.sk

Slovenské futbalistky a futbalisti sa zapojili do kampane Ružový október
zdroj: sfzofficial

Slovenské futbalistky a futbalisti sa zapojili do kampane Ružový október

Slovenské futbalové reprezentantky a aj reprezentanti sa od utorka 1. októbra zapojili do kampane "Ružový október". Ich úsilie je súčasťou zapojenia pacientskej organizácie aliancia NIE RAKOVINE a Slovenského futbalového zväzu (SFZ) k celosvetovému hnutiu na podporu boja proti rakovine prsníka "Pink October Breast Cancer Awarenes Month."

Slovenskí futbalisti budú mať v najbližšom prípravnom zápase proti Paraguaju (nedeľa 13. októbra) na Tehelnom poli na rukávoch ružové pásky symbolizujúce boj proti karcinómu prsníka. Slovenské reprezentantky, ktoré začiatkom októbra čakajú kvalifikačné zápasy s Lotyšskom a Švédskom, sa zasa v utorok v rámci zrazu v Senci stretli s onkologickými pacientkami z organizácie NIE RAKOVINE.

SFZ tiež pripravil v rámci tejto kampane videá s reprezentantmi a reprezentantkami, v ktorých chcú upozorniť na toto ochorenie, vzbudiť záujem o prevenciu, podporiť hľadanie nových spôsobov liečby, resp. vyjadriť solidaritu onkologickým pacientkam a ich rodinám.

"Na Slovensku výskyt rakoviny prsníka stále rastie. Predpokladaný počet žien, ktoré budú v tomto roku diagnostikované, je viac ako 3000. Počet všetkých žien s rakovinou prsníka na Slovensku je viac ako 30.000. Odhaduje sa, že ročne na Slovensku zomrie na rakovinu prsníka okolo 900 žien. No ak sa budú ženy venovať pravidelnému samovyšetrovaniu prsníkov, a aspoň 60 % bude chodiť na preventívne mamografie, dá sa dosiahnuť zníženie počtu úmrtnosti o tretinu. Teda až 300 žien na Slovensku nemusí zomrieť zbytočne," uvádza sa v tlačovej správe SFZ a pacientskej organizácie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia