spravy.sk spravy.sk

Trnava podala sťažnosť na rozhodcu, žiada zrušenie červenej karty pre Mitreu
zdroj: Jozef Bedej

Trnava podala sťažnosť na rozhodcu, žiada zrušenie červenej karty pre Mitreu

Dohru za zeleným stolom bude mať zápas 10. kola Fortuna ligy medzi Zlatými Moravcami a Trnavou. Spartak síce vyhral na pôde súpera 3:1, no trinásť minút pred koncom duelu prišiel o kapitána Bogdana Mitreu, ktorý bol po druhej žltej karte vylúčený. Červená karta automaticky znamená disciplinárny trest, takže Mitrea by nemal byť trénerovi Chèuovi k dispozícii v sobotňajšom šlágri kola proti Dunajskej Strede. Klub sa ale proti vylúčeniu odvolal.

„Andeli“ viedli v Zlatých Moravciach už 3:0, keď došlo trinásť minút pred koncom stretnutia ku konfliktu medzi domácim Slobodom a hosťujúcim Mitreom. Hlavný arbiter stretnutia Michal Očenáš oboch „odmenil“ žltou kartou, no keďže kapitán Trnavy už jednu na konte mal, duel sa pre neho predčasne skončil. Podľa predstaviteľov klubu zo slovenského Ríma však vylúčenie nebolo namieste, a preto sa proti nemu odvolali. Navyše, na výkon hlavného rozhodcu podali sťažnosť. ViOn v presile o jedného hráča znížil, no na jeho prehre to už nič nezmenilo.

Prinášame vám oficiálne stanovisko FC Spartak Trnava, bez redakčných úprav:

Futbalový klub Spartak Trnava podáva sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu Michala Očenáša v zápase 10. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava. Klub má výhrady najmä proti udeleniu druhej žltej karty kapitánovi Spartaka Bogdanovi Mitreovi, ktorá znamenala vylúčenie v zápase a hrozí, že dostane trest aj do ďalších zápasov.

Konflikt medzi Antonom Slobodom a Bogdanom Mitreom
Konflikt medzi Antonom Slobodom a Bogdanom Mitreom, po ktorom bol hosťujúci kapitán vylúčený (foto: Jozef Bedej)

Žltá karta bola trnavskému kapitánovi udelená prísne, za údajné sotenie do súpera. Bogdan Mitrea je hráčom s vysoko vyvinutým etickým kódexom, čo je jedným z dôvodov prečo je nositeľom kapitánskej pásky v klube FC Spartak Trnava. Dotyk rozhodne nemal intenzitu, ktorá by mohla mať čo i len náznak minimálneho agresívneho ataku. Ak túto aktivitu Mitreu chceme súdiť žltou kartou a následným trestom, ako máme vnímať následné sotenie hráčov ViOnu Asanoviča a Ďubeka?

K situácii prišlo po neodpískanom faule hráča ViOnu Antona Slobodu (č. 8) na nášho hráča Rafaela Tavaresa (č. 33), Mitrea prichádzal pokojne k miestu priestupku ako kapitán. Navyše, sme presvedčení, že k situácii nemuselo prísť, ak by bol predchádzajúci stret domáceho Slobodu s Tavaresom posúdený hlavným rozhodcom ako nedovolený, čím sa zvýšila nervozita medzi hráčmi.

Ak by sa dávali za každé takéto dotyky žlté karty, tak by zápasy nemuseli dohrávať viacerí hráči. Veríme, preto, že disciplinárna komisia uzná argumenty klubu a Bogdan Mitrea nebude potrestaný zastavením činnosti v ďalších zápasoch.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia