spravy.sk spravy.sk

Slovnaft Cup: V osemfinále derby DAC vs. Trnava, Slovan v prípade postupu privíta Žilinu
zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft Cup: V osemfinále derby DAC vs. Trnava, Slovan v prípade postupu privíta Žilinu

V sídle Siene slávy Slovenského futbalového zväzu v utorok 1. októbra opätovne žrebovali osemfinálové dvojice Slovnaft Cup-u. Pôvodne bol žreb na programe v pondelok 30. septembra, prebehol však neregulárne. Žrebujúci sa totiž dopustili chyby, v osudí chýbal lístok s klubom FC DAC 1904 Dunajská Streda (doplnili ho až tesne pred koncom), naopak, dvakrát sa tam ocitol FK Senica. Celé žrebovanie sa preto muselo opakovať.

„Chcel by som sa ospravedlniť všetkým priaznivcom futbalu. Mojou chybou bolo žrebovanie neregulárne, čo mňa a SFZ veľmi mrzí. Tým pádom vykonáme dnes opätovné žrebovanie,“ povedal na úvod žrebovania vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik

Po neúplnom 4. kole Slovnaft Cup-u postúpili do osemfinále všetci veľkí favoriti. S istotou sa medzi najlepšou šestnástkou predstaví osem fortunaligistov. Tých ešte neskôr môže doplniť trio FK Senica, FK Pohronie a ŠK Slovan Bratislava. Stále platí, že jediným prvoligistom, ktorý sa už rozlúčil s pohárovou súťažou, je MFK Zemplín Michalovce.

Bratislavský Slovan ako jediný spomedzi fortunaligistov ešte neodohral ani zápas 2. kola Slovnaft Cup-u. Duel v Liptovskej Štiavnici je na programe v stredu 9. októbra. Ak „belasí“ naplnia prognózy a postúpia, 3. kolo odohrajú v Oravskej Porube už o tri dni neskôr, teda v sobotu 12. októbra. V prípadnom 4. kole potom bude ich súperom druholigový Partizán Bardejov.

V najbližších dňoch budú na programe ešte i dve dohrávky 4. kola. Senica sa v stredu 2. októbra predstaví v Malženiciach a Pohronie o týždeň neskôr v stredu 9. októbra v Košiciach proti domácej Slávii TU.

Žreb bol voľný, teda neplatilo regionálne ani súťažné nasadenie. Platilo jediné obmedzenie, a to, že ak sa stretnú kluby, ktoré delia dve súťaže, hrať sa bude na ihrisku hrajúceho nižšiu súťaž. Stále platí, že sa hrá na jeden zápas, v prípade remízy po riadnom hracom čase rozhodne o postupujúcom penaltový rozstrel. 

Oficiálnym hracím dňom osemfinále bude streda 30. október, samozrejme, tímy si môžu po vzájomnej dohode duel preložiť i na neskorší termín. Isté je len to, že osemfinále sa musí odohrať ešte na jeseň, zvyšné kolá budú na programe na jar 2020.

Žreb osemfinále Slovnaft Cup-u:
FC Nitra - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
FK Poprad - MFK Dukla Banská Bystrica
AS Trenčín - MFK Skalica
Slávia TU Košice/FK Pohronie - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
OFK Malženice/FK Senica - MFK Ružomberok
FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava
TJ Liptovská Štiavnica/ŠK Slovan Bratislava/TJ Oravská Poruba/Partizán Bardejov - MŠK Žilina
ŠKF Sereď - FC Petržalka

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia