spravy.sk spravy.sk

Neviditeľný či schovaný do vrecka. Hazardove výkony terčom ostrej kritiky
zdroj: TASR/AP

Neviditeľný či schovaný do vrecka. Hazardove výkony terčom ostrej kritiky

Nastal čas zažiariť, jeho ale zatiaľ nie je ani vidieť. V momente, kedy Eden Hazard prestúpil z Chelsea do Realu Madrid, potešil sa snáď každý priaznivec "pusiniek". Fanúšikovia sa radovali, že konečne prišla adekvátna a navyše nie práve najlacnejšia (100 miliónov eur) náhrada za Cristiana Ronalda. Samotný Belgičan sa cítil ako v siedmom nebi a očakávania boli vysoké, zatiaľ ale stále čaká na svoj eden. Jeho čísla ostávajú v červenej rovine a so svojím menom zatiaľ iba hazarduje.

Hazard bol už v prípravných zápasoch "bieleho baletu" kritizovaný za miernu nadváhu. Tentoraz ide o ostrú kritiku jeho výkonov na trávnikoch. Belgický krídelník síce vynechal pre zranenie úvod ligovej sezóny, avšak v ostatných štyroch zápasoch, v ktorých dostal potrebné množstvo herného priestoru, nedokázal presvedčiť. Doposiaľ na jeho konte chýba gól či dokonca asistencia v rámci oficiálnych súťažných duelov. Pred rokom mal v rovnakom čase rodák z La Louviére nazbieraných sedem gólov a dve úspešné prihrávky v drese "The Blues". Samozrejme, kľúčové bolo, že odohral väčšie množstvo ligových zápasov.

Kritika sa na jednu z najdrahších posíl v histórii Realu valí pre iné faktory - konkrétne jeho výkon v nedeľňajšom zápase proti mestskému rivalovi Atléticu (0:0). Za 77 minút stihol stratiť loptu v 17 prípadoch a prehral takmer každý osobný súboj s obrancom Kieranom Trippierom, ktorý ho prakticky "schoval do vrecka". Na bránku Atlétov nevystrelil ani raz. Hoci 31 z jeho 40 prihrávok bolo úspešných, až pätnásť z nich prišlo v posledných 25 minútach, ktoré strávil na ihrisku. "Na ihrisku bol prakticky neviditeľný. Najnebezpečnejšie lopty z ľavej strany prichádzali po tom, čo sa na ihrisko na jeho pozíciu dostavil striedajúci Nacho Fernández," napísal k Hazardovmu výkonu denník Marca.

"Krídelník sa nedokázal počas zápasu stotožniť s loptou. Jeho ochota úzko pracovať s Karimom Benzemom sa nestretla s očakávaným finálnym produktom. Presne pre tento účel Madridčania priviedli Hazarda, avšak nie pre takéto predstavenie ako proti Atléticu. Nestačí si iba vyhrnúť rukávy, očakávania sú oveľa vyššie,"
adresoval podobnú kritiku denník AS. Na zlú formu Edena Hazarda, ktorý sa ocitá v červených číslach, poukázal aj satirický kanál na YouTube 442oons, ktorý v animovanom videu ukazuje, ako chce tréner Zinedine Zidane reklamovať "produkt Hazard" priamo u majiteľov Chelsea.

Samotný francúzsky kouč sa však svojho zverenca zastal. "Viem, že tu uspeje. Nebudem mu dávať žiadne rady ohľadom toho, ako má hrať. Dobre vie, čo sa od neho očakáva a musíme ostať pokojní, vôbec sa oňho neobávam. Potrebuje viac času a my zase trpezlivosť s hráčmi, ktorí k nám práve prišli," povedal španielskym médiám Zidane pred zápasom Ligy majstrov proti Club Bruggy. Jeho situáciu porovnal s momentom, kedy on sám ako hráč prestúpil do Juventusu Turín. "Pre mňa to bolo oveľa horšie, keď som sa prvý raz presťahoval do Talianska. Až po troch mesiacoch začalo všetko do seba zapadať. Viem, že Eden bude pre nás dôležitý hráč a fanúšikovia ho musia podporiť," dodal.

Doterajšiu kritiku médií či fanúšikov vníma aj samotný technicky zdatný Belgičan, ktorý vie, že sa potrebuje nakopnúť. "Ľudia odo mňa očakávajú viac a ja od seba tiež. Viem, že sa môžem zlepšiť, verte mi, som svoj najväčší kritik. Potrebujem gól alebo asistenciu na to, aby som sa do toho znovu dostal. Cítim sa na 100 percent pripravený. Nepochybujem o sebe, verím si," vyjadril sa k očakávaniam od seba samého Eden Hazard.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia