spravy.sk spravy.sk

Žreb osemfinále Slovnaft Cup-u je neplatný, bude sa opakovať v utorok
zdroj: futbalsfz.sk

Žreb osemfinále Slovnaft Cup-u je neplatný, bude sa opakovať v utorok

Žrebovanie osemfinálovej časti národného pohára Slovnaft Cup sa bude opakovať. Pondelňajšie faux pas na Slovenskom futbalovom zväze (SFZ), keď namiesto Dunajskej Stredy do osudia mylne pridali dvakrát Senicu, pričom len raz správne v dvojici s Malženicami, sa vníma ako neplatný žreb.

V pondelok prebiehal v Sieni slávy SFZ žreb osemfinále Slovnaft Cup-u, ktorý bol naživo vysielaný na internete. Priamo počas neho sa však zistil omyl, keďže sa ani v jednej zo šestnástich loptičiek nenachádzal klub z Dunajskej Stredy. Loptičku s názvom klubu sa organizátori pokúsili nenápadne doplniť až dodatočne, keď po vyžrebovaní Žiliny zostávala v miske posledná loptička. Počas rozhovoru moderátora niekto doplnil do osudia ďalšiu loptičku, na ktorej bol DAC dopísaný len perom. Namiesto klubu zo Žitného ostrova figurovala v osudí dvakrát Senica, raz správne v dvojici s OFK Malženice a raz samostatne.

Voči výsledku žrebu sa postavil aj slovenský majster. „ŠK Slovan považuje tento spôsob žrebovania, keď je jeden tím v osudí dvakrát a ďalší je doplnený až v samom závere, za neregulárny. V dôsledku tejto hrubej chyby riadiaceho orgánu súťaže budeme žiadať opätovné žrebovanie osemfinále Slovnaft Cup-u. Pre ŠK Slovan by bol zápas s Dunajskou Stredou skvelou výzvou a príležitosťou športovo odplatiť prehru zo septembrového vzájomného duelu. O zmenu žrebu nežiadame z dôvodu, že by sme sa chceli vyhnúť stretnutiu s tretím tímom priebežnej tabuľky. Sme však presvedčení, že povinnosť dodržiavať pravidlá, ktorú vyžaduje riadiaci orgán súťaže od klubov, by mali platiť aj naopak,“ písalo sa v stanovisku klubu.

Podľa informácií portálu ProFutbal.sk sa má žreb opakovať v utorok.

Aktualizácia, 30. september 17.33 hod.

K situácii sa už vyjadril aj Slovenský futbalový zväz: „Pri žrebe osemfinále Slovnaft Cupu (v pondelok o 13.30) zlyhal ľudský faktor a keďže je pre SFZ regulárnosť na prvom mieste, žreb osemfinále Slovnaft Cupu sa zopakuje v utorok o 12.30 v Sieni slávy slovenského futbalu. Slovenský futbalový zväz sa za túto chybu všetkým ospravedlňuje.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia